شناسه خبر: 62878 منتشر شده در مورخ: 1396/12/19 ساعت: 10:30 گروه: سیاسی
امام جمعه هرات مرکز شهرستان خاتم با تبیین جایگاه زنان در خانواده و جامعه با الگوگیری از حضرت زهرا سلام الله علیها گفت: قشر بانوان علاوه بر خانواده در جامعه نیز نقش بی بدیلی دارند و در زمینه فعالیت های اجتماعی نقش موثری را ایفا می کنند.

به گزارش یزدی نیوز حجت الاسلام محمدعلی جعفری در خطبه های این هفته نماز جمعه هرات با تبریک ولادت دخت نبی مکرم اسلام صلی الله علیه واله افزود: بانوان مسلمان برترین الگوی زن را مقابل روی خود دارند، حضرت فاطمه سلام الله علیها در همه ابعاد عبادی، تربیتی، همسرداری، مادری و فعالیت هایی مانند دفاع از ولایت شخصیتی بارز بوده است.

وی زن را وسیله آرامش مرد عنوان و افزود: به گفته مقام معظم رهبری زن مسلمان علاوه بر اینکه نقش سازنده ای که در خانواده به عنوان کوچک ترین واحد اجتماعی دارد، در سوق دادن جامعه را به سمت سعادت و تعالی نیز نقش بسیار موثری دارد. 
خطیب نماز جمعه هرات با بیان اینکه دشمنان برای دستیابی به اهداف خود بر سقوط نظام ها متنی بر خانواده تمرکز دارند، اظهار داشت: بانوان به عنوان نیمی از جمعیت جامعه نقش های مهم و بی بدیلی در شکست توطئه های دشمن دارند.
جعفری تصریح کرد: حجاب، وسیله‌ی مصونیت زن است نه محدودیت، امروز پرچم استقلال هویتی و فرهنگی زنان در جهان، در دست زنان ایرانی است و بانوان ایرانی با حفظ حجاب، استقلال هویتی و فرهنگی خود را به دنیا صادر می‌کنند.
امام جمعه هرات اظهار داشت: مزدوران استکبارجهانی ازطریق رسانه های مختلف افراد ساده لوح را به ترویج بی بند و باری ترغیب می کنند.
وی در در خصوص ‌روز راهیان نور گفت: یکی از کارهای ارزشمند و فرهنگی برگزاری اردوهای راهیان نور است که تأثیرگذاری فراوانی بر روی نسل جوان گذاشته و باعث تقویت روحیه جهاد و شهادت در جامعه می شود.
هرات مرکز شهرستان خاتم در فاصله 240 کیلومتری از جنوب شهر یزد واقع شده است.
 
منبع:ایرنایزد
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/1159 sec