شناسه خبر: 62856 منتشر شده در مورخ: 1396/12/17 ساعت: 16:55 گروه: اجتماعی
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان یزد گفت: 60 امامزاده و بقعه متبرکه استان از 25 اسفند ماه به مدت 20 روز در طرح آرامش بهاری، میزبان زائران و میهمانان نوروزی هستند.

به گزارش یزدی نیوزحجت ‌الاسلام حسین زارع زاده روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود: تبدیل بقعه ها به قطبهای فرهنگی، نشر معارف اسلامی، ترویج باورهای دینی و سبک زندگی ایرانی -اسلامی و خدمت رسانی شایسته به زائران و مسافران نوروزی از مهمترین اهداف برگزاری این طرح است.

وی ارکان اساسی فعالیت های فرهنگی در قالب طرح آرامش بهاری را برپایی نماز جماعت و خیمه های معرفت عنوان و اضافه داد: حدود 30 خیمه‌ معرفت شامل بخش ‌های کودک و نوجوان، مشاوره، پاسخگویی به سئول های شرعی، عرضه محصولات فرهنگی و تبلیغ چند رسانه ای در امامزادگان و بقعه های متبرکه استان برپا خواهد شد.
وی ادامه داد: در زمان برگزاری طرح آرامش بهاری 90 مبلغ اعزامی از قم، 90 مبلغ بومی استان در امامزادگان و بقاع متبرکه استان حضور خواهند داشت.
زارع زاده خاطر نشان کرد: 2 امامزاده یزد شامل امامزاده جعفر (ع) واقع در مرکز شهر یزد و امامزاده سیدجفر محمد در بلوار جمهوری اسلامی در فهرست امامزادگان ویژه کشوری قرار گرفته اند و ویژه ‌برنامه ‌های متنوع از جمله برنامه تحویل سال و اجتماع منتظران در آنها برگزار می شود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان یزد گفت: در تعطیلات نوروز در امامزاده جعفر(ع)، امامزاده سید جعفر محمد(ع) و امامزاده شاهزاده فاضل(ع)، کرسی های حفظ و قرائت قران کریم برگزار خواهد شد.
وی با تبیین برخی فعالیتهای اداره کل اوقاف و امور خیریه یزد در سالجاری اظهار کرد: در بخش مستند سازی مطالبه ها از دستگاه‌ های دولتی در راستای احقاق حق موقوفات در مرحله نخست با دانشگاه علوم پزشکی 214 میلیارد ریال، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی 117 میلیارد ریال و نیروی انتظامی 200 میلیارد ریال توافق شده و امیدواریم این مبالغ پرداخت و طبق نیت واقفان هزینه شود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه یزد با بیان اینکه اسکن اسناد، بارگذاری و ویرایش اوراق پرونده های موقوفات تا پایان سالجاری به 90 هزار برگ خواهد رسید افزود: تعیین تکلیف 29 پرونده دعاوی ملی و 165 پرونده دعاوی استانی در حوزه وقف، اخذ 550 سند مالکیت و 850 رقبه برای موقوفات از دیگر فعالیتهای امسال این اداره کل است.
زارع زاده خاطر نشان کرد: یزد از نظر تعداد موقوفه ها رتبه پنجم و از نظر تعداد رقبه ها رتبه دهم کشور دارد.
وی ادامه داد: در سالجاری 64 مورد وقف جدید در استان به ثبت رسیده و شهرهای یزد، تفت و اردکان با تعداد موقوفات 17، 15 و 9 وقف بیشترین تعداد موقوفه را داشتند.
وی با بیان اینکه در سالجاری 6 مورد وقف قرآنی و افزون بر پنج هزار و 500 شرکت کننده در آزمون حفظ و مفاهیم قرآننی در استان یزد به ثبت رسیده تصریح کرد: تعداد وقفهای قرآنی در استان اندک است و باید برای افزایش آن تلاش بیشتری صورت گیرد.
زارع زاده از آغاز ثبت نام چهل و یکمین دوره مسابقه های قران کریم خبر داد و گفت: علاقمندان میی توانند تا 20 فروردین ‌1397 از طریق پایگاه اینترنتی قرآن ایران به آدرس http://www.quraniran.ir برای شرکت در مسابقه ثبت ‌نام کنند.
استان یزد 110 امامزاده و بقعه متبرکه دارد.
 
منبع:ایرنایزد
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/2852 sec