شناسه خبر: 62477 منتشر شده در مورخ: 1396/11/30 ساعت: 08:00 گروه: اقتصادی
رئیس کمیه امداد بهاباد از ‌پرداخت ۹ میلیارد و۹۲۰ میلیون ریال تسهیلات اشتغال زایی به مددجویان این نهاد در امسال خبر داد و گفت: توا نمندسازی جا معه یکی از اهداف کمیته امداد است.

به گزارش یزدی نیوزرمضان باقری در بهاباد از ‌پرداخت 9 میلیارد و920 میلیون ریال تسهیلات اشتغال‌زائی به 69 نفر از مددجویان زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) این نهاد در 10 ماهه امسال خبر داد و گفت: توا نمندسازی جا معه یکی از اهداف کمیته امداد است.

‌‌رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) بهاباد با اشاره به اینکه 9 میلیارد و 920 میلیون ریال تسهیلات اشتغال‌زایی بابت 69 فقره طرح تصویب و پرداخت شده است تصریح کرد: طرح‌های مختلفی در بخش‌های دامداری، کشاورزی، تولیدی، مغازه‌داری، صنفی و صنعتی و غیره نیز به کمیته امداد مراجعه و تسهیلات دریافت کرده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: طرح‌های اجرا شده شامل 14 طرح در زمینه تکمیلی و تبدیلی به مبلغ یک میلیارد و 750 میلیون ریال‌، 41 طرح اشتغال به مبلغ 7 میلیارد و 290 میلیون ریال‌، 12 طرح توان‌افزایی به مبلغ 690 میلیون ریال و 2 طرح کار انگیزی به مبلغ 90 میلیون ریال در این شهرستان اجرا شده است.

باقری از نظارت مستمر بر اجرای طرح های اشتغال‌زایی مددجویان این نهاد خبر داد و بیان کرد: طبق تعاملی که با دستگاه‌های اجرایی وجود دارد با برگزاری دوره‌های آموزشی و استعداد‌سنجی صورت گرفته زمینه پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی فراهم می‌شود.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) بهاباد ادامه داد: کمیته امداد در راستای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و نیز اشتغال‌زایی و توانمندسازی مددجویان و خانواده آنها‌، از طرح‌های تولیدی، اقتصادی و خدماتی مددجویان با پرداخت تسهیلات حمایت می‌کند.

وی برگزاری کلاس‌های آموزشی جهت پایدار‌سازی طرح‌های اشتغال و خودکفایی مددجویان را از دیگر برنامه‌ها در حوزه اشتغال دانست که با هدف احیای فرهنگ کار، تلاش و شور و نشاط اجتماعی برای مددجویان برگزار می‌شود و در 10 ماهه امسال تعداد 137 نفر  آموزش‌های لازم را فرا گرفتند‌.

باقری بیان کرد: در حال حاضر 925 خانوار در قالب 1903 نفر زیر پوشش خدمات حمایتی کمیته امداد بهاباد هستند که از خدمات این نهاد استفاده می‌کنند‌.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/0832 sec