شناسه خبر: 62313 منتشر شده در مورخ: 1396/11/22 ساعت: 10:00 گروه: اقتصادی
مسئول امور مالی شهرداری ابرکوه با اشاره بودجه 100 میلیارد ریالی سال آینده شهرداری، گفت: البته سکان‌دار جدید شهرداری ابرکوه با بدهی 17 میلیارد ریالی دوره قبل کار سختی را پیش رو خواهد داشت.

به گزارش یزدی نیوز«علیرضا احسان فر» اظهار کرد: به استناد بند دو از مصوبه شماره ۶۳۶ شورای اسلامی شهر و ضرورت اعلام میزان بدهی شهرداری، میزان بدهی نقدی شهرداری ابرکوه از دور قبل مبلغی بالغ ‌بر 17 میلیارد و 336 میلیون و 374 هزار ریال، معادل ۱۱۲ فقره بدهی نقدی است .

وی اذعان کرد: حدود ۲۰ درصد از بودجه سال ۱۳۹۶ بدهی نقدی شهرداری و تعهدات مالی از دور قبل است که اسناد آن به شورای اسلامی شهر ابرکوه ارسال شده است که این میزان بدهی نشان از کارِ بسیار دشوار مدیریت جدید به ‌منظور وصول بودجه سال ۹۶ دارد .

احسان فر ادامه داد: اسناد خزانه و اوراق موجود در شهرداری حدود یک میلیارد تومان است که از فصل بدهی دستگاه‌های اجرایی دولت به شهرداری‌ها بوده و تا اسفندماه سال ۹۷ قابل وصول نیست. ضمن اینکه افزایش درصد ردیف مالیات بر ارزش افزوده که از مصوبات خوب قانون بودجه ششم توسعه کشور است ارتباطی به مدیریت شخص یا اشخاص نداشته و عامل آن قوانین موجود است .

مسئول امور مالی شهرداری خاطرنشان کرد: میزان طلب شهرداری از دیگر نهادها نیز در حال پیگیری و بررسی است که جزء میزان دارایی نقدی شهرداری محسوب نشده و عملاً با آرای رسمی مراجع، قابل وصول است که این فرآیند بعضاً چند سال به طول می‌انجامد .

احسان فر در ادامه ضمن تقدیر از تلاش‌های شهرداران و اعضای شورای شهر در ادوار گذشته و حال، تصریح کرد: با وجود تمامی مشکلات و موانع، بودجه سال 97 شهرداری ابرکوه به مبلغ ۱۰۰ میلیارد ریال خواهد رسید که امید است بتوان با طرح‌ها و برنامه‌های دقیق آن را وصول کرد .

منبع:ایسنایزد

google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/1413 sec