شناسه خبر: 62240 منتشر شده در مورخ: 1396/11/18 ساعت: 17:25 گروه: ورزشی
نخستین سالن ورزشی ویژه معلولان میبد، همزمان با ایام دهه فجر طی مراسمی در این شهر افتتاح شد.

به گزارش یزدی نیوز برای تجهیز و راه اندازی این مجموعه ورزشی که خیر میبدی، حاج محمدرضا فلاح به یاد فرزندانش محمدکاظم و غلامرضا فلاح در زیربنای 400 مترمربع بنا کرده سه میلیارد ریال هزینه شده است.

رییس سازمان بهزیستی یزد در این مراسم گفت: شکل گیری سازمان بهزیستی همراه با هدف فقرزدایی و بهتر زیستن بوده است.
جلیل عفتی افزود: سازمان بهزیستی با نگاه بلند شهید دکتر فیاض بخش و با هدف فقر زدایی و بهتر زیستن شکل گرفت و امروز به عنوان سازمان متولی سلامت اجتماعی شناخته می شود.
وی گفت: در سالیانی که از شکل گیری سازمان بهزیستی گذشته ، این سازمان با دستان پرتوان خیرین و مردم در اقصی نقاط کشور به ارائه خدمات پرداخته است.
رئیس سازمان بهزیستی استان یزد عنوان نمود : ارائه خدمات توانبخشی و توانمند سازی به معلولین و جامعه هدف بهزیستی به عنوان محور فعالیتهای بهزیستی مورد توجه قرار گرفته است و در این راستا از ابزار های گوناگونی استفاده می شود.
وی افزود : این امر برای معلولین به صورت خاص مورد نیاز می باشد زیرا محدودیتها ی جسمی و حرکتی که معلولین دارند با انجام حرکات ورزشی می تواند کاهش پیدا کند و همچنین اثرات سوء این محدودیتها در سایه فعالیتهای ورزشی رفع شود .
وی حضور معلولین و جانبازان درمسابقات را نشانه روحیه بالا و اعتماد به نفس آنها ذکر نمود و افزود : این روحیه تا به حال باعث به دست آوردن مقامهای مختلف در سطح استان و کشور برای انها شده است.
رئیس سازمان بهزیستی استان یزد تصریح نمود : سازمان بهزیستی به عنوان تکلیف خود در حوزه فعالیتش به این امر توجه داشته و سعی شده امکانات و شرایطی را در حد توان و اختیار ، در جهت تشویق و حمایت از جامعه ورزشی معلولین ارائه نماید.
وی تاکید نمود : معلولین ما باید از حضور در همه فضاهای فرهنگی ، ورزشی ، هنری و... سهم داشته باشند نه اینکه حضورشان تنها در فضاهایی خاص باشد و حق معلولین هست که در همه فضاها حضور داشته و در استفاده از امکاناتی که به صورت عمومی در اختیار مردم هست ، سهیم باشند . 
حدود 22 هزار معلول زیر پوشش بهزیستی استان یزد هستند.
شهرستان 100هزار نفری میبد در 50کیلومتری شمال غرب شهر یزد قرار دارد.

 

منبع:ایرنا یزد

google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/2366 sec