شناسه خبر: 62224 منتشر شده در مورخ: 1396/11/18 ساعت: 10:45 گروه: اقتصادی
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد که اجرای یکی از ۲۶ طرح تکاپو، ۲۵۰ شغل در یزد ایجاد کرده است.

به گزارش یزدی نیوز  محمدجواد آذری جهرمی در آیین افتتاحیه 982 پروژه در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد با تبریک ایام‌الله دهه مبارک فجر اظهار داشت: با اقدامات صورت گرفته شاخص توسعه فناوری استان یزد در رتبه شش قرار گرفت و با پروژه‌های افتتاحی که انجام شد، قطعا این شاخص افزایش پیدا می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: اینکه تعداد زیادی پروژه برای افتتاح لیست شده و هزینه‌های بسیاری برای آن انجام شده، را باید برای مردم ملموس کنیم و توضیح کامل در ارتباط با آن بیان کنیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: به واسطه تلاش‌هایی که در یک سال گذشته انجام شد، تمام شهرها در استان یزد زیر پوشش نسل سوم و چهارم خدمات ارتباطی قرار گرفتند و این موضوع نمونه شاخص عدالت اجتماعی است.

آذری جهرمی گفت: در حال حاضر 256 روستای استان یزد خدمات دو اوپراتور ایرانسل و رایتل را در دسترس دارند و خدمات آنها به صورت رقابتی به مردم این روستاها ارائه می‌شود.

وی ادامه داد: هنوز ما در استان یزد 28 روستا داریم که فاقد هرگونه فناوری اطلاعاتی هستند و باید برای رفع مشکل ارتباطی این روستاها اقدامات لازم انجام شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: با این وجود با اقدامات انجام شده، حدود 90 درصد روستاهای استان یزد به خدمات ارتباطی مجهز شدند و معنای این موضوع این است که یزد در این حوزه پیش رو است.

آذری جهرمی افزود: دولت در برنامه ششم توسعه موظف شده که 90 درصد روستاها به خدمات ارتباطی مجهز شوند و یزد الان به این آمار دست پیدا کرده است.

وی افزود: یکی از مواردی که برای ما بسیار ارزشمند است و در یزد وجود دارد این است که روحانیت از ما مطالبه فضای مجازی داشته باشد و این موضوع نشان دهنده ظرفیت‌های بسیار گسترده‌ای است که در استان یزد وجود دارد.

وزیر ارتباطات خاطرنشان کرد: اگر ما صرفا توسعه زیرساخت‌ها را مد نظر قرار دهیم و به توسعه محتوا و فرهنگ‌سازی توجه نداشته باشیم، به این معنی است که فضا را آماده کرده و در اختیار دیگران قرار می‌دهیم.

آذری جهرمی تصریح کرد: آن اتفاق و انقلابی که باید فراهم شود که رونق اقتصادی در جامعه به وجود آید و توسعه در زمینه‌های مختلف را شاهد باشیم، استفاده از ظرفیت‌های فناوری اطلاعات و خدمات است.

وی تاکید کرد: یکی از اتفاقات خوبی که مجموعه وزارت خانه‌های کار و ارتباطات و استانداری‌ها و دانشگاه‌ها و ادارات مختلف انجام دادند، طرح تکاپو بود که تنها اجرای یکی از 26 تفاهم نامه این طرح، منجر به ایجاد 250  شغل در شهر یزد بوده و توانسته چهار بازار استان‌های منطقه‌ای را جذب کند.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/1285 sec