شناسه خبر: 62156 منتشر شده در مورخ: 1396/11/15 ساعت: 14:15 گروه: اقتصادی

به گزارش یزدی نیوز«اسحاق جهانگیری» در حاشیه افتتاح طرح نیروگاهی و فولادی چادرملو اردکان که با حضور وزاری صنعت، معدن و تجارت و وزیر نیرو در این مجتمع معدنی برگزار شد، استان یزد از جمله استان‌های مهم دانست و بیان کرد: یزد از خیلی جهات برای مردم ایران نمونه و الگو است.

وی افزود: یکی از مهمترین اهداف که مردم و مسئولان باید به دنبال آن باشند، صنعتی شدن ایران است.

معاون اول رییس جمهور در ادامه توجه به بسیاری از سیاست‌های محیطی و درون بخشی را ضروری دانست و بیان کرد: سیاست‌های محیطی و صنعتی نقش مهم و تعیین کننده برای توسعه اقتصادی و صنعتی کشور ایفا می‌کند.

جهانگیری با بیان این‌که برخی از سیاست‌های صنعتی تحت تأثیر سیاست‌ها و روابط بیرونی هستند، گفت: در سیاست‌های بیرونی سیاست خارجی عامل بسیار مهم و تعیین کننده‌ای بر عملکرد بنگاه‌های اقتصادی و صنعتی کشور است.

این مقام مسئول با بیان این‌که سیاست‌های خارجی در اختیار بخش خصوصی نیست، تصریح کرد: سیاست‌های خارجی منحصراٌ در اختیار دولت‌ها بوده و نقش مهمی در توسعه و رونق بنگاه  های اقتصادی مختلف کشور ایفا می‌کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به این‌که تا این لحظه بیش از 30 میلیارد دلار خط فاینانس امضا شده در ایران انجام شده است، خاطرنشان کرد: سیاست‌های فرهنگی از دیگر اولویت‌های تعیین کننده برای توسعه و پیشرفت سیاست‌های اقتصادی کشور است.

معاون اول رییس جمهور  ایجاد امنیت برای حضور و سرمایه گذار را از جمله مهمترین اولویت‌های اجرایی دانست و بیان کرد: سیاست‌های فرهنگی زیربنای توسعه اقتصادی کشور است.

جهانگیری با بیان این‌که صنایع پیشران باید شناسایی و حمایت شوند، گفت: توسعه اقتصادی کشور باید با حمایت بیش از پیش صنایع پیشران گسترده‌تر شود.

وی در ادامه با بیان این‌که آب یکی از عوامل تعیین کننده برای توسعه صنایع است، افزود: صنعت باید با پسابد به فعالیت خود ادامه دهد و هیچ کس اجازه نمی‌دهد که از آب شرب مردم برای توسعه صنایع استفاده شود.

این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ضرورت به میدان آمدن بخش خصوصی در توسعه اقتصادی کشور، تصریح کرد: سیاست‌های اقتصاد کلان از جمله موارد تعیین کننده توسعه کشور است.

وی با اشاره به اهمیت مسئولیت اجتماعی صنایع و شرکت‌های تولید، گفت: مردم منطقه باید اهمیت و فواید راه‌اندازی صنایع بزرگ را درک کنند.

معاون اول رییس جمهور مهمترین سیاست برای اقتصاد کلان را پیش بین کردن آینده برای سرمایه‌گذار دانست و بیان کرد: نرخ سود بانکی و قیمت دلار خارجی باید برای سرمایه گذار مشخص و قابل پیش بینی باشد.

جهانگیری ایجاد آرامش و ثبات بر اقتصاد کشور را یکی از اولویت‌های جدی دولت در راستای توسعه بیش از پیش دانست و بیان کرد: سیاست‌های صنعتی و معدنی از دیگر ضرورت‌های اجرایی در راستای توسعه اقتصادی و صنعتی کشور است.

این مقام مسئول با بیان این‌که در استان‌های سیستان بلوچستان و مرز آذربایجان می‌توانند معدن راه‌اندازی شود، گفت: در کنار معدن باید صنایع متصل به معدن ایجاد شود.

وی در پایان با اشاره به این  که مدیران کشور دو گروه سیاسی و فنی هستند که گروه اول می‌توانند با عوض شدن دولت‌ها تغییر کنند، ولی مدیران فنی سرمایه‌های نظامند و باید بیش از پیش حمایت شوند.

منبع:ایسنایزد

google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/1469 sec