شناسه خبر: 61931 منتشر شده در مورخ: 1396/09/22 ساعت: 07:30 گروه: اجتماعی
کارشناس مسئول پیشگیری از معلولیت‌های بهزیستی استان یزد:

شناسایی سالانه دو هزار و 500 کودک مبتلابه انواع بیماری‌های چشمی در یزد

شناسایی سالانه دو هزار و 500 کودک مبتلابه انواع بیماری‌های چشمی در یزد
کارشناس مسئول پیشگیری از معلولیت‌های بهزیستی استان یزد گفت: هرساله بین دو هزار الی دو هزار و 500 کودک مبتلابه انواع بیماری‌های چشمی در استان یزد شناسایی می‌شوند.

به گزارش یزدی نیوزفاطمه ابوطالب در گفتگو با خبرنگار فارس در یزد، گفت:  پس از بیست سال اجرای طرح در استان شاهد پوشش نزدیک به 90 درصد گروه هدف هستیم و گروه هدف ما کودکان سه تا شش‌ساله استان هستند.

کارشناس مسئول پیشگیری از معلولیت‌های بهزیستی استان یزد در خصوص سنجش کودکان در استان، افزود: در سال جاری امیدواریم که بتوانیم 58 هزار کودک را معاینه کنیم که 80 درصد معاینات انجام‌شده و تا پایان ماه جاری مابقی معاینات هم انجام می‌شود.

وی بابیان اینکه هرساله بین دو هزار الی دو هراز و 500 کودک مبتلابه انواع بیماری‌های چشمی شناسایی می‌شوند، تصریح کرد: این کودکان بعد از شناسایی تحت درمان قرار می‌گیرند که از این تعداد حداقل 300 کودک آمبلیوپ قطعی شناسایی می‌شوند.

ابوطالب ادامه داد: پیگیری مراحل درمانی برای تمامی کودکان بیمار تشخیص داده‌شده تا حصول به نتیجه نهایی انجام می‌شود و بخش زیادی از هزینه‌های عینک و جراحی هم برای این کودکان پرداخت می‌شود.

این مسئول در ادامه اضافه کرد: با توجه به اینکه پرداخت هزینه‌های عینک و جراحی و همچنین معاینه رایگان توسط چشم‌پزشک و معاینه اپتومتریست هم با پرداخت هزینه اندک انجام می‌شود، اظهار داشت: هدف طرح شناسایی موارد آمبلیوپ و شروع زودهنگام درمان برای پیشگیری از وقوع کم بینایی و نابینایی است.

کارشناس مسئول پیشگیری از معلولیت‌های بهزیستی استان در پایان خاطرنشان کرد: آمبلیوپی عارضه‌ای است که علائم خاصی ندارد و درهر فردی می‌تواند اتفاق بیفتد ولی اگر زودهنگام یعنی قبل از شش سال تشخیص و درمان شود از بروز نابینایی و کم بینایی حتمی جلوگیری می‌شود.

google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/3044 sec