شناسه خبر: 61839 منتشر شده در مورخ: 1396/09/18 ساعت: 07:13 گروه: ورزشی
هفته پنجم هیجدهمین دوره مسابقات اسب دوانی کورس پاییزه قهرمانی کشور با حضور سوارکاران برتر از مناطق مختلف در یزد پیگیری شد.

به گزارش یزدی نیوزدر این مسابقات که با حضور جمعی از مسوولان و بیش از 2 هزار تماشاگر علاقه مند یزدی در مجتمع سوارکاری صفاییه برگزار شد سوارکاران در قالب پنج کورس ، مسافت هزار متر و 400 متر پیست را در رقابتی فشرده سپری کردند.
در پایان هفته پنجم در کورس اول ، اسب آرامیس ، چابکسوار عبدالخالق چپرلی ، گالیور(قائم) چابکسوار متین جرجانی و اسپید هیرو به چابکسواری امیرحسین کریمی اول تا سوم شدند.
در کورس دوم نیز اسب های مرادشریف ، چابکشوار متین جرجانی ، نادر عرفان چابکسوار امین محمدی و وزیر سوسنگرد به چابکسواری اسحاق کم مکان های اول تا سوم را کسب کردند.
در کورس سوم به ترتیب اسب های نارینو شمسی چابکسوار اسحاق کم ، نغمه ناز چابکسوار امان محمدقلرعطا و مارکوس ستوده نیا به چابکسواری عنایت قلرعطا اول تا سوم شدند.
همچنین در کورس چهارم نیز اسب گلوری بیشاه ، چابکسوار امین محمدی ، نگار رشید ، چابکسوار عبدالخالق چپرلی و نسیم ایساتیس به چابکسواری ابوالفضل دهقان در مکان های اول تا سوم قرار گرفتند.
و در کورس پنجم نیز اسب ناخدا رشید چابکسوار ارمین اق اتابای ، نامبروان سردار ، چابکسوار عبدالخالق چپرلی و اسب نیگوئل به چابکسواری عبداله قلرعطا اول تا سوم شدند.
در پایان هفته پنحم این مسابقات توسط هیات برگزار کننده به صاحبان اسب های برتر در مجموع بیش از 450 میلیون ریال وجه نقد به عنوان جایزه داده شد .
مسابقات کورس پاییزه کشور در یزد همه ساله به همت ، نظارت و پیگیری هیات سوارکاری استان و شرکت پیشتازان اسب اصیل برگزار می شود.
هم اکنون در استان یزد حدود 6 هزار و 500 راس اسب اصیل عرب وجود دارد .
از 500 باشگاه سوارکاری کشور 243 باشگاه آن در استان یزد مشغول فعالیت هستند و در طول سال در برنامه های مختلف که توسط هیات برنامه ریزی می شود مشارکت دارند .
استان یزد با یک میلیون و 150 هزار نفر جمعیت دارای 47 هیات ورزشی و افزون بر 65 هزار ورزشکار سازماندهی شده است.

منبع: ایرنا
 

 

google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/2828 sec