شناسه خبر: 61549 منتشر شده در مورخ: 1396/08/25 ساعت: 08:53 گروه: میراث و گردشگری
معاون پرورشی فرهنگی و هنری آموزش و پرورش استان یزد از کلید خوردن طرح همیار گردشگر دراستان خبر داد.

به گزارش یزدی نیوزسرداری ترویج فرهنگ گردشگری در بین دانش آموزان، آشنایی دانش آموزان با مباحث گردشگری و حفظ ابنیه تاریخی و ایجاد نشاط دربین دانش آموزان را از اهداف اجرای این طرح دانست.
وی اعلام کرد: در اولین مرحله این طرح دانش آموزان در کارگاه های آموزشی با آثار تاریخی، فرهنگی و تمدن غنی اسلامی آشنا شدند.
معاون پرورشی فرهنگی و هنری آموزش و پرورش استان یزدتصریح کرد: دومین مرحله این طرح نیز با حضور هفتگی دانش آموزان در بافت تاریخی شهر یزد و بازدید از ابنیه تاریخی اجرا خواهد شد.
به گفته فاطمه دانش یزدی مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری وصنایع دستی استان در 7ماهه نخست امسال، ورود گردشگران به استان یزد رشد 11درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته و بیش از 51هزار گردشگر از شهر تاریخی یزد دیدن کرده اند.
ایجاد رشته های گردشگری در دانشگاه های علمی وکاربردی بویژه دانشگاه میراث فرهنگی استان، ایجاد زمینه تربیت گردشگر در 4 موسسه در استان و اعطای مدرک به راهنمایان تور در این موسسات و آموزش دانش آموزان به عنوان همیار گردشگر از مهمترین فعالیت های میراث فرهنگی استان در راستای ظرفیت سازی برای جذب گردشگر به استان بوده است.
بافت تاریخی شهر یزد در هجده تیرماه سال جاری در سازمان یونسکو به ثبت جهانی رسید.

google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/1405 sec