شناسه خبر: 61523 منتشر شده در مورخ: 1396/08/24 ساعت: 08:08 گروه: فرهنگی و هنری
معاون فرهنگی و هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد با اشاره به ٢٨٠باشگاه کتابخوانی با عضویت ٣٤٠٠نفردر یزد،اظهار داشت:مبحث کتاب در دولت تدبیر و امید رنگ پرنگ تری به خود گرفته است.

به گزارش یزدی نیوزسید خلف حوتی نژاد در مراسم اختتامیه جام باشگاههای کتابخوانی یزد که در تالار فرهنگ  برگزار شد با بیان این مطلب از طرح دوشنبه های کتابخوان در این استان خبر داد.
به گفته وی طی تفاهم نامه ای که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با سازمان بهزیستی به انجام رسانده است ،روزهای دوشنبه طرح کتابخوانی در مهدهای کودک اجرا می شود که دراستان یزد نیز این طرح زی روزهای آینده به اجرا درخواهد آمد.
وی در ادامه  به مبحث باشگاههای کتابخوانی اشاره کرد و گفت:افزایش سرانه مطالعه میان گروه سنی کودک و نوجوان، تقویت فرهنگ گفت و گو و تقویت استدلال و مهارت در بحث و قدرت تحلیل و تفکر انتقادی از دیگر هدف های راه اندازی باشگاه های کتابخوانی است.

وی گفت:باشگاه های کتابخوانی کودک و نوجوان گروه های کتابخوانی هستند که با حضور دست کم ١٢ کودک یا نوجوان برای مبادله کتاب و خواندن کتاب های مبادله شده و دیگر کتاب ها زیر نظر یک مربی بزرگسال تشکیل و پس از ثبت در دبیرخانه مرکزی جام باشگاه های کتابخوانی کودک و نوجوان، فعالیت می کند.

حوتی نژاد اظهار داشت:گروه های سنی در این باشگاه در قالب گروه های ٧ تا ٩ سال، ٩ تا ١١ سال، ١١ تا ١٤، و ١٤ سال به بالا تقسیم بندی می شوند وهر یک از اعضا حداقل یک کتاب بر اساس فهرست ارائه شده تهیه و در جریان مبادله کتاب باشگاه کتابخوانی حضور پیدا خواهد کرد.
همچنین در این مراسم در بخش مسابقه ای فیلم موبایلی؛حنانه زارع از باشگاه دوستی با کتاب رتبه برتر را به خود اختصاص داد.دربخش نامه ای به نویسنده الهام زینلی از باشگاه قصه کتاب برگزیده شد.درادامه دربخش کتاب نویسنده برگزیده دکتر صابری شهر بابکی نویسنده کتاب کلاغ سیاه به سفر می رود جایزه این بخش را به خود اختصاص داد. در بخش باشگاه برگزیده؛باشگاه آشیانه باران (کودکان کار)به مربیگری ملوک بهجتی اردکانی و باشگاه هرمان به مربیگری هما دهقان شایسته تقدیر شدند.در این بخش نیز باشگاه سروش دانایی به مربیگری مرضیه مصطفوی پور رتبه برگزیده را به خود اختصاص داد.

 

 

google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/1743 sec