شناسه خبر: 61471 منتشر شده در مورخ: 1396/08/21 ساعت: 11:11 گروه: شهرستان ها
مدیر عامل شرکت گاز استان یزد با اشاره به پایان عملیات گازرسانی به شهرستان محروم بهاباد، از جریان یافتن گاز طبیعی در این خطوط در چند هفته آینده خبر داد و گفت: تا پایان امسال 87 روستای دیگر استان نیز از نعمت گاز برخوردار خواهند شد.

به گزارش یزدی نیوز«منوچهر فلاح»  از بهرمندی 96 درصد جمعیت شهری استان از نعمت گاز خبر داد و تصریح کرد: 20 شهر و 334 روستای استان یزد در سال جاری از نعمت گاز بهره‌مند هستند و تنها شهر بهاباد تاکنون از نعمت گاز محروم مانده است .

وی در همین رابطه اظهار کرد: البته هم‌اکنون عملیات خط انتقال گاز به بهاباد پایان یافته و تنها مرحله اتصال گاز به این شهر باقی مانده است که پیش‌بینی می‌شود تا پایان ماه جاری این شهر نیز از نعمت گاز برخوردار شود .

مدیر عامل شرکت گاز استان در مورد روستاهای محروم از نعمت گاز استان نیز گفت: 78 درصد جمعیت روستایی در استان از نعمت گاز برخوردار هستند و 208 روستای دیگر همچنان محروم از نعمت گاز هستند .

وی از گازرسانی به 87 روستای استان تا پایان امسال خبر داد و اظهار کرد: عملیات گازرسانی به چهار هزار و 600 خانوار روستایی در دست اقدام است و با سرعتی قابل قبول تا پایان امسال این روستاها نیز از نعمت گاز بهره‌مند خواهند شد .

فلاح ادامه داد: عملیات گازرسانی به مناطق کمتر توسعه یافته و روستایی در اولویت برنامه‌های شرکت گاز استان است و انتظار می‌رود گازرسانی به این مناطق هر چه سریعتر انجام شود.

وی همچنین از گازرسانی به بیش از شش هزار واحد صنعتی استان تاکنون خبر داد و گفت: صنایع پویا و فعال استان  مثل نیروگاه‌ها، کارخانجات کاشی و فولاد، کوره‌های آجرپزی و همچنین گلخانه‌ها و سایر صنایع عمده و جزئی به شبکه گاز طبیعی متصل می‌شوند .

مدیر عامل شرکت گاز استان ادامه داد: حمایت از صنعتگران و کمک به توسعه صنعت و ایجاد اشتغال در استان از مهم‌ترین اهدافی است که شرکت گاز در این زمینه دنبال می‌کند و در همین راستان نیز تاکنون شش هزار و 374 واحد صنعتی شامل یک‌هزار و 174 واحد صنعتی عمده و پنج هزار و 201 واحد صنعتی جزء به شبکه گاز متصل شده‌اند.

وی در مورد گازرسانی به واحدهای گلخانه‌ای استان نیز اظهار کرد: تاکنون دو هزار و 786 گلخانه‌ی کشاورزی و همچنین 269 کوره آجرپزی نیز به شبکه گاز طبیعی متصل شده‌اند که با این اقدام گاز طبیعی به عنوان یک سوخت پاک و ارزان جایگزین سوخت‌های آلاینده فسیلی شده است.

این مسئول از کاهش 49 میلیون لیتری فرآورده نفتی در صنایع و واحدهای تولیدی استان با جایگزینی گاز طبیعی خبر داد و گفت: استان یزد از این لحاظ در سال گذشته جایگاه نخست جایگزینی سوخت گاز طبیعی در صنایع را در سطح کشور به خود اختصاص داده است.

فلاح در پایان یادآور شد: تاکنون 48 جایگاه CNG در استان به بهره‌برداری رسیده که این تعداد جایگاه در مقایسه با تعداد خودروهای گازسوز استان از تناسب خوبی برخوردار است.
 

منبع: ایسنا
 

 

google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/3471 sec