شناسه خبر: 61469 منتشر شده در مورخ: 1396/08/21 ساعت: 11:11 گروه: شهرستان ها
رییس اداره تعاون روستایی مهریز اعلام کرد: در حال حاضر 12 هزار نفر از مردم مناطق روستایی بخش مرکزی این شهرستان عضو تعاونی‌ها هستند و سالانه از خدمات آنها استفاده می کنند .

به گزارش یزدی نیوز«محمدرضا زارع هرفته» در این باره افزود: بخش مرکزی مهریز با 17 هزار نفر جمعیت شامل پنج دهستان شامل ارنان، میانکوه، خورمیزات، تنگ‌چنار و بهادران و 150 آبادی است که 40 درصد از 350 شرکت تعاونی شهرستان مهریز در این روستاها فعالیت دارند .

به گفته وی، در مهریز یک شرکت تعاونی تولید، پنج شرکت تعاونی روستایی ، چهار شرکت تعاونی کشاورزی شامل تعاونی کشاورزی دامداران، گلخانه داران، زنبورداران و شتر مرغ‌داران وجود دارد .

زارع هرفته با بیان این که سرمایه تعاونی‌های موجود مهریز افزون بر 18 میلیارد ریال است، ادامه داد: تشکیل شرکت تعاونی سهامی زراعی‌، اجرای طرح اصلاح باغات و همچنین تشکیل تعاونی تخصصی زعفران‌کاران شهرستان در اولویت تشکیل است .

وی همچنین ظهار کرد: راه‌اندازی تعاونی های تخصصی بر حسب نیاز و با همکاری مسئولان و پیگیری دهیاران و شوراهای اسلامی روستایی جزو ماموریت‌های مهم این اداره است .

زارع هرفته خاطرنشان کرد: جلب مشارکت فعال روستاییان در تحقق اهداف دولت و نظام در قالب تعاونی‌ها و خدمت بیشتر و بهتر به مردم نیز با جدیت پیگیری می‌شود.
 

منبع: ایسنا
 

 

google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/1994 sec