شناسه خبر: 61369 منتشر شده در مورخ: 1396/08/14 ساعت: 07:18 گروه: اقتصادی
مدیر صنایع تبدیلی و غذایی استان یزد از افتتاح بزرگترین کشتارگاه صنعتی تمام اتوماتیک مرغ و طیور در مرکز و جنوب شرق کشور در شهرستان اشکذر استان یزد در دهه فجر امسال خبر داد .

به گزارش یزدی نیوز« علیرضا طاقه باف » با اشاره به این که توسعه واحدهای صنایع تبدیلی مهمترین اولویت سازمان جهاد کشاورزی این استان است ، گفت : صنایع تبدیلی بخش کشاورزی در حال‌ حاضر به‌ عنوان یکی از بخش‌های مهم و اساسی صنعت استان محسوب می‌شود .

وی صنایع تبدیلی کشاورزی را رکن اساسی امنیت غذایی در جامعه دانست و بیان کرد: این صنایع نقش اساسی در حفظ کیفیت و کاهش  ضایعات محصولات کشاورزی ایفا می‌کنند .

طاقه باف با اشاره به توسعه پایدار بخش کشاورزی و دستیابی به امنیت غذایی در زمینه گوشت سفید و قرمزدر استان یزد ، گفت : تا پایان سال جاری یکی از بزرگترین و پیشرفته ترین کشتارگاه های طیور کشور در استان یزد با تجهیزات پیشرفته به بهره برداری خواهد رسید .

وی ب ا اشاره به افتتاح این کشتارگاه صنعتی مدرن و تمام اتوماتیک در آینده نزدیک ، گفت: قطعا ً کشتارگاه سپیدمرغ شیرکوه یزد الگویی درخشان در جهت ارتقاء کیفیت تولید گوشت سفید اعم از مرغ، بلدرچین  و بوقلمون و همچنین اعتلای سلامت و بهداشت و امنیت غذایی مردم در سطح کشور خواهد بود .

طاقه باف افزود: این واحد در زمینی به مساحت 30 هزار مترمربع و زیر بنای 10 هزار متر مربع ا یجاد شده است که با راه اندازی آن فرصت اشتغال بیش از 150 نفر به صورت مستقیم و 800 نفر به صورت غیرمستقیم  فراهم می شود .

وی ظرفیت تولید سالیانه این کشتارگاه را بیش از 18 هزار تن برآورد و میزان سرمایه گذاری انجام شده در این طرح را بیش از 300 میلیارد ریال عنوان کرد .

این مقام مسئول اهداف راه اندازی کشتارگاه مزبور را عرضه گوشت مرغ، بلدرچین و بوقلمون باکیفیت در سراسر کشور و زمینه سازی صادرات آن به خارج از کشور، نگهداری گوشت به شیوه مناسب و بهداشتی با بهره گیری از امکانات سردخانه ای، اشتغالزایی، دسترسی آسان مرغداران منطقه و تکمیل زنجیره تولید گوشت مرغ و کشتار متمرکز برشمرد .

طاقه باف در پایان گفت: در راستای سیاست های وزارت جهادکشاورزی و لزوم برندسازی محصولات تولیدی در بخش صنایع کشاورزی، این کشتارگاه صنعتی مدرن می تواند قدم موثری را در سطح کشور و حتی در سطح بین الملل بردارد .

منبع: ایسنا
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/1850 sec