شناسه خبر: 61345 منتشر شده در مورخ: 1396/08/13 ساعت: 07:44 گروه: میراث و گردشگری
شهردار یزد با اشاره به ثبت جهانی بافت تاریخی یزد گفت: جشن جهانی شدن یزد در اسفندماه امسال برگزار خواهد شد.

به گزارش یزدی نیوزمهدی جمالی نژاد با اشاره به آغاز فعالیت خود در یزد بعد از پایان مسئولیتش در شهرداری اصفهان اظهار داشت: یزد نیز همانند اصفهان از شهرهای زیبای کشور است و اگر اراده کنیم که ویژگی‌های برتر یزد را برشماریم، فهرستی از ویژگی‌های منحصر به فرد یزد را خواهیم داشت.

وی از یزد به عنوان نخستین شهر خشتی جهان، دومین شهر تاریخی جهان، بهترین نمونه معماری و شهرسازی، دارای هماهنگی کامل با سکونتگاه‌های بشری و اقلیم کویری، دارنده رتبه اول شهرهای کشور از نظر تعداد ثبت ملی آثار تاریخی، دارالعباده و دارالعلم، شهر بادگیرها و ... یاد کرد و افزود: یزد در کنار اصفهان و شیراز مثلت طلایی گردشگری را شکل داده است.

شهردار یزد تصریح کرد: یزد در واقع از گذشته ها یک شهر جهانی بوده و اخیرا آن را کشف و به جهانیان معرفی کرده اند.

وی تاکید کرد: جهانی شدن شهر یزد وظیفه ما را سنگین‌تر می کند و امیدواریم با بهره مندی از مشاوران برجسته و فرهیخته، مشارکت مردم و کمک و همراهی اصحاب رسانه به اهداف خود در راستای رسیدن یزد به جایگاه واقعی خود دست پیدا کنیم.

جمالی نژاد همچنین از برگزاری جشن جهانی شدن یزد در اسفندماه امسال برگزار خبر داد و اظهار داشت: قرار است رئیس جمهور یا معاون اول رئیس جمهور در این جشن حضور داشته باشند و مدیرکل یونسکو لوح جهانی شدن یزد را تحویل شهرداری این شهر دهد.

 

 

google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/2644 sec