شناسه خبر: 51304 منتشر شده در مورخ: 1396/06/30 ساعت: 13:11 گروه: اجتماعی
مدیر کل آموزش و پرورش یزد از افتتاح 128 کلاس درس در قالب 11 باب مدرسه، اول مهرماه در سطح این استان خبر داد.

به گزارش یزدی نیوز،احمد شیرزاد هزینه بهره برداری از این مدارس را 180 میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: بخشی از هزینه این مدارس توسط خیرین استان تامین شده است.
وی با بیان اینکه خیرین استان در امر مدرسه سازی در کشور پیشتاز هستند اظهار کرد: یک سوم فضاهای آموزشی استان یا تمام خیری است و یا بخشی از آن توسط خیرین ساخته شده است.
تعداد خیرین مدرسه ساز استان یزد 2 هزار و یکصد نفر است که 250 نفر آنها بانوان هستند، این استان به لحاظ ساخت مدرسه و جذب خیر رتبه نخست کشور را داراست.
مدیر کل آموزش و پرورش یزد در ادامه از ورود حدود 240 هزار دانش آموز به مدارس این استان در سال تحصیلی جدید خبر داد و گفت: این رقم نسبت به سال تحصیلی گذشته، 5.8 درصد افزایش دارد.
شیرزاد گفت: برنامه ریزی شده تا دانش آموزان با شور و نشاط سال تحصیلی خود را آغاز کنند که امیدواریم همچون سنوات گذشته امسال هم شاهد موفقیت های دانش آموزان استان در عرصه های مختلف باشیم.
امروز جشن غنچه ها (نوآموزان پیش دبستانی) و شکوفه ها (دانش آموزان کلاس اول ابتدایی) در مدارس استان یزد برگزار شد و حدود 25 هزار و 183 دانش آموز کلاس اولی و 18 هزار و 703 هزار نوآموز پیش دبستانی، نخستین بهار تعلیم و تربیت خود را با حضور در مدرسه آغاز کردند.
تعداد فرهنگیان استان یزد 16 هزار نفر اعلام شده است.

منبع: ایرنا
 

 

google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/1922 sec