شناسه خبر: 51164 منتشر شده در مورخ: 1396/06/22 ساعت: 07:42 گروه: فرهنگی و هنری
سری جدید کنسرت‌های دو آهنگساز و نوازنده‌ برجسته:

کنسرت مشترک مسعود شعاری و پژمان حدادی در یزد

کنسرت مشترک مسعود شعاری و پژمان حدادی در یزد
سری جدید کنسرت‌های این دو آهنگساز و نوازنده‌ برجسته از تاریخِ نهم و دهم شهریور ماه از شهرستانِ سمنان آغاز شد و در ادامه‌ بیست و سوم شهریور ماه در شهرِ یزد به اجرای برنامه خواهند پرداخت.

به گزارش یزدی نیوز"سینا شعاری" نیز آنان را در این برنامه همراهی می‌‌کند. "شعاری" و حدادی یک آلبوم نیز در دستِ انتشار دارند که به شیوه‌ی موسیقی دستگاهی و با استفاده از قطعاتی از اساتیدِ قدیمی چون شهنازی، هرمزی و فروتن اجرا می‌شود و آوازهایش به شیوه‌ی سه‌تارنوازی موسیقی سنتی است.

این کنسرت‌ها در دو بخش اجرا می‌شود. در بخش نخست بر اساسِ رپرتوار موسیقی دستگاهی آثاری از اساتیدی چون محجوبی، صبا و دیگران اجرا می‌شود و بخشِ دومِ این برنامه به موسیقی تجربی اختصاص دارد و به صورت بداهه نواخته می‌شود و تم‌های اصلی آن از ساخته‌های "سینا شعاری" است.

"مسعود شعاریگ و "پژمان حدادی" چندی قبل پس از سال‌ها بارِ‌ دیگر همکاری خود را آغاز کردند و در اثری ساخته‌ی "سینا شعاری" نواختند. قرار است این کنسرت‌ها در شهرهای دیگر ایران نیز انجام شود که از طریقِ سایت موسیقی ما اطلاع رسانی خواهد شد.
 کنسرت مشترک مسعود شعاری و پژمان حدادی برگزار می شود/طنین موسیقی سنتی در یزد
"مسعود شعاری" در این سال‌ها، آثار بسیاری را به همراهِ "سینا شعاری" و "درشن آنند" اجرا کرده است. "شعاری" موسیقی را از استادانِ بنام و ردیف‌دان آموخت؛ اما در مسیر فعالیت‌های موسیقایی خود، دست به تجربیاتِ عمیقی در دست یافتن به شکلی نو از موسیقی زد، موسیقی که این روزها به درست یا غلط، موسیقی "تلفیقی" نام گرفته است و همچنان خاطره‌ی "سیر" در ذهنِ بسیاری مانده است؛ "حدادی" نیز با بسیاری از موزیسین‌های ایرانی و خارجی همکاری داشته و شکلِ جدیدی از ریتم را ارایه داده است و حالا می‌توان، در انتظارِ اثری ماند که گفت‌وگوی موسیقایی میانِ دو نوازنده و آهنگسازی است که هرکدامشان تاکنون، راه‌های متفاوتی رفته‌اند و هیچ خودشان را محدود به مرزهای موسیقایی یا جغرافیایی سرزمینشان نکرده‌اند. شاید بشود این اثر مشترک را حاصلِ گفت‌وگویی به زبانِ هنر و بر اساس عشق به موسیقی، از هنرمندانی دانست که انگار موسیقی برایشان از هر چیزِ دیگری مهم‌تر است.

میزان 
 

 

google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/3076 sec