شناسه خبر: 51158 منتشر شده در مورخ: 1396/06/21 ساعت: 17:00 گروه: ورزشی
سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان یزد از سفر دومین گروه رالی ترانس ایران به این استان خبر داد .

به گزارش یزدی نیوز به گزارش ایسنا – منطقه یزد، یزد،" محمدرضا نصیری" در این خصوص گفت: دومین گروه رالی ترانس ایران که شامل 30 نفر با ترکیب جنسیتی 19 نفر آقا و 11 نفر خانم با ملیت های فرانسوی، بلژیکی، سوییسی و ایسلندی هستند که با استفاده از 15 دستگاه خودروی سواری مخصوص مسابقات رالی از مرز بازرگان وارد ایران شدند.

وی افزود: قرار است این گروه با عبور از استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کردستان، کرمانشاه، همدان، لرستان، کهکولیه و بویراحمد ،چهارمحال بختیاری، ایلام، خوزستان و فارس وارد استان یزد شده و از بافت و آثار تاریخی این شهرتاریخی جهانی بازدیدکنند .

سرپرست معاونت گردشگری استان با بیان اینکه این گروه با هدف ایرانگردی و استفاده از ظرفیت های مختلف گردشگری چون اکوتوریسم کویرنوردی، گردشگری تاریخی و فرهنگی، گردشگری ورزشی خودروسواری از مناطق مختلف کشور عبور خواهند کرد، اظهارکرد: بازدید از اماکن و آثار تاریخی کشور، استفاده از طبیعت استان های مسیر دامنه رشته کوه های زاگرس و البرز سپس دشت مرکزی ایران و کویرنوردی مدنظر این گروه است .

نصیری در خصوص مسیر حرکت این گروه نیز توضیحاتی داد و گفت: گروه رالی ترانس پس از استان یزد وارد کویر لوت، اصفهان، کویر مرکزی و سمنان شده و به سوی دامنه های البرز و استان های شمالی مازندران، گیلان و اردبیل ادامه مسیر داده و سپس از طریق مسیر تبریز ـ بازرگان از کشور خارج می شوند .

گفتنی است: گروه رالی ترانس روز چهارشنبه 15 شهریورماه از طریق مرز گمرک بازرگان وارد ایران شدند و براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده به مدت  19 روز در کشور ایران اقامت دارند و نهایتا روز دوشنبه سوم مهرماه سالجاری از کشور خارج خواهند شد

 

google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/0573 sec