شناسه خبر: 50435 منتشر شده در مورخ: 1396/05/21 ساعت: 07:52 گروه: اقتصادی
معاون صنایع کوچک شرکت شهرکهای صنعتی استان یزد از اعطای تسهیلات و مشوق های جدید به شرکت های دانش بنیان علاقمند به استقرار در شهرکها و نواحی صنعتی استان خبر داد.

به گزارش یزدی نیوز،  ذبیح ا... زارع در مصاحبه با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان با اعلام این خبر گفت: به مناسبت فرارسیدن 21 مرداد روز حمایت از صنایع کوچک و در راستای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و همچنین توسعه اقتصاد دانش‌بنیان، درصد پرداخت بخش نقدی قرارداد واگذاری اراضی شهرک‌های صنعتی به شرکت ها و موسسات دانش بنیان معرفی شده از سوی معاونت علمی و فناوری رییس جمهور، کاهش پیدا کرده است.

وی افزود: بخش نقدی قرارداد واگذاری اراضی در مناطق توسعه‌یافته از 30 درصد به 10 درصد و در مناطق کمتر توسعه‌یافته حداقل 5 درصد کاهش یافته و همچنین بخش اقساطی آن از 10 قسط به تعداد 14 قسط سه ماهه (مجموعاً 42 ماه) افزایش یافته است.

وی تصریح کرد: شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان در صدور ضمانت‌نامه توسط صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک نیز در اولویت قرار دارند.

زارع ضمن تشریح وضعیت صنایع کوچک استان گفت: بیش از 92درصد صنایع استان را صنایع خرد، کوچک و متوسط با 60درصد اشتغال صنعتی و 40درصد سرمایه گذاری در بخش صنعت تشکیل می دهد.

وی در خصوص تعریف صنایع کوچک، متوسط و بزرگ گفت: بر اساس مصوبه شماره 85301/ ت 50936 هـ مورخ 28/7/93 هیات محترم وزیران صنایعی که دارای ظرفیت اشتغال زیر 50 نفر باشند را صنایع کوچک، صنایعی که تعداد کارکنان شاغل در آنها 50 تا 150 نفر باشد، صنایع متوسط و صنایع دارای بیش از 150 اشتغال را صنایع بزرگ نامگذاری می شود.

معاون صنایع کوچک شرکت شهرکهای صنعتی یزد در خصوص سایر حمایت های این شرکت از صنایع کوچک گفت: از جمله برنامه های مهمی که در سال جاری پیگیر آن هستیم شناسایی و رفع نیازهای فناورانه واحدهای صنعتی است که امیدواریم با همکاری صنایع و مجموعه علمی و دانشگاهی استان بتوانیم قدم های مثبتی را در این مسیر برداریم.

گفتنی است در حال حاضر ۱۰۵۹ واحد در 13 شهرک صنعتی، یک منطقه ویژه اقتصادی و 17 ناحیه صنعتی با اشتغال ۲۱ هزار و ۶۰۰ نفر در استان یزد فعالیت دارند.

google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/0571 sec