شناسه خبر: 50386 منتشر شده در مورخ: 1396/05/17 ساعت: 08:09 گروه: اقتصادی
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان یزد از فعالیت ۱۰۵۹ واحد در شهرک‌های صنعتی یزد با اشتغال ۲۱ هزار و ۶۰۰ نفر خبر داد.

به گزارش یزدی نیوز ، سیدمسعود عظیمی با اشاره به هفته حمایت از صنایع کوچک، اظهار داشت: صنایع کوچک به صنایعی گفته می‌شود که زیر 50 نفر اشتغال داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه بخش قابل توجهی از نیاز صنایع بزرگ از سوی صنایع کوچک تامین می‌شود، تمام صنایع ارتباط نزدیک و ضروری با یکدیگر دارند.

وی تصریح کرد: شرکت شهرک‌های صنعتی استان یزد 16 بهمن 1364 آغاز به کار کرد و در‌‌ همان زمان هم کلنگ نخستین شهرک صنعتی استان در یزد به زمین زده شد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان یزد خاطرنشان کرد: در حال حاضر استان یزد 13 شهرک صنعتی، یک منطقه ویژه اقتصادی و 17 ناحیه صنعتی دارد که در نقاط مختلف استان فعالیت می‌کنند.

عظیمی ادامه داد: این شرکت وظیفه تامین و آماده‌سازی زیرساخت‌های صنعتی در را در قالب‌هایی از جمله شهرک‌ها و نواحی صنعتی بر عهده دارد و تمام تلاش خود را به کار می‌بندد که بهترین خدمات را به صنایع ارائه نماید.

وی در ارتباط با اهداف این شرکت گفت: ایجاد و توسعه شهرک‌ها، نواحی صنعتی و آماده‌سازی زیرساخت‌های مورد نیاز در این محل‌ها، توسعه صنایع کوچک، مدیریت منطقه ویژه اقتصادی و استقرار ساختار سازمانی با مدیریت موثر و تکیه بر مزیت‌های پایدار رقابتی از جمله مهم‌ترین برنامه‌ها و اهدافی است که شرکت شهرک‌های صنعتی دنبال می‌کند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان یزد با بیان اینکه این شرکت بیش از 6 هزار و 600 هکتار زمین در اختیار دارد که از این میزان 65 درصد قابلیت تبدیل شدن به مناطق و شهرک‌های صنعتی را دارد، خاطرنشان کرد: تا به الان یک هزار و 59 واحد صنعتی در شهرک‌های صنعتی استان یزد به بهره‌برداری رسیده و در مجموع این واحد‌ها 21 هزار و 600 نفر اشتغال را به دنبال داشته‌اند.

عظیمی تصریح کرد: مابقی بخش‌های زمین برای ارائه فعالیت‌های خدماتی، فضای سبز و راه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد و نمی‌توانیم این فضا‌ها را به صنایع اختصاص و تحوبل دهیم.

وی افزود: با توجه به پیگیری‌های صورت گرفته، استان یزد یکی از استان‌های پیشرو در ارائه سندهای مادر است به گونه‌ای که تاکنون تنها سند مادر 100 هکتار از کل زمین‌های در دست شرکت تحویل نشده است.

google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/0624 sec