شناسه خبر: 38784 منتشر شده در مورخ: 1395/12/17 ساعت: 07:43 گروه: اجتماعی
معاون فنی مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی:

فعالیت ۴۲ پایگاه اورژانس پیش بیمارستانی در استان یزد

فعالیت ۴۲ پایگاه اورژانس پیش بیمارستانی در استان یزد
از مجموع ۴۲ پایگاه اورژانس در سراسر استان تعداد ۲۷ پایگاه جاده ای، ۱۵ پایگاه شهری و چهار پایگاه جاده ای روستایی با بهره مندی از ۶۲ دستگاه آمبولانس، یک اتوبوس آمبولانس، یک بالگرد و ۲۵۶ تکنسین مشغول به فعالیت هستند.

به گزارش یزدی نیوزمعاون فنی مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی استان در مانور سلامت نوروزی گفت: در حال حاضر از شرقی ترین تا غربی ترین نقاط استان تحت پوشش پایگاه اورژانس پیش بیمارستانی است و در ایام نوروز فعالیت و نظارت بر این پایگاها تشدید می شود.

سعید رضا پهلوانپور افزود: از مجموع ۴۲ پایگاه اورژانس در سراسر استان تعداد ۲۷ پایگاه جاده ای، ۱۵ پایگاه شهری و چهار پایگاه جاده ای روستایی با بهره مندی از ۶۲ دستگاه آمبولانس، یک اتوبوس آمبولانس، یک بالگرد  و ۲۵۶ تکنسین مشغول به فعالیت هستند.

وی با اشاره به اینکه اورژانس استان از زیرساخت ارتباطی خوبی برخوردار است گفت: اورژانس ۱۱۵ به عنوان محوریت طرحهای امداد نوروزی، تابستانی و زمستانی قرار دارد و با تعامل بخش بهداشت و درمان دانشگاه و سایر نهادهای ذیربط با هدف تامین سلامت مسافران بویژه در ایام نوروزی و کاهش ریسک تهدیدات سلامت انجام وظیفه می کند.

پهلوان پور اشاره کرد: طرح سلامت نوروزی از ۲۵ اسفند۹۵ تا ۱۴ فروردین ۹۶ با محوریت پیشگیری اولیه و تاکید بر موازین بهداشتی و پیشگیری ثانویه و پاسخگویی مناسب به شرایط آغاز می شود.

وی همچنین از استقرارعوامل اورژانس ۱۱۵ در اماکن پرتردد شامل پایانه های مسافربری، پایانه راه آهن و ترمینال فرودگاه خبر داد.

تابناک

google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/3426 sec