شناسه خبر: 27898 منتشر شده در مورخ: 1395/10/27 ساعت: 07:34 گروه: اجتماعی
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور:

بحران آب در یزد جدی است

بحران آب در یزد جدی است
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور از بحث انتقال آب از خلیج فارس به فلات مرکزی ایران با جدیت دنبال می‌شود.

به گزارش یزدی نیوزاسماعیل نجار معاون وزیر و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: طی سالجاری 12هزار میلیارد تومان اعتبار به ستاد مدیریت بحران اختصاص یافته است.

 

اسماعیل نجارافزود: البته در بودجه سالجاری نیز برای ستاد بحران کشور 15هزار میلیارد تومان بودجه پیش بینی شده که تاکنون 12میلیارد تومان آن محقق گردیده است .

 

وی اظهارکرد: سه درصد از این میزان اعتبار تخصیصی مربوط به ماده 10 برای پیش‌بینی و پیشگیری و 2 درصد مربوط به ماده 12 در حوزه مقابله هزینه خواهد شد.

 

نجار با بیان اینکه از46 حادثه دنیا، 35 مورد آن در ایران قابل بروز است افزود: مهمترین آنها حوادثی نظیر زلزله ، سیل ، طوفان ، رانش زمین ، فرو نشست زمین و خشکسالی بخاطر آفت آبهای زیر زمینی است.

 

وی با بیان اینکه مردم استان یزد استفاده بهینه از آب را جدی می گیرند تصریح کرد: صرفه جویی درمصرف آب مردم استان یزد زبانزد بوده و با کمترین آب بیشترین بهره برداری را مردم دارند. 

 

 

تداوم خشکسالی و برداشت بی رویه از منابع آب زیرزمینی طی چند دهه اخیر منجر به ایجاد 35 مورد فرونشست و فروچاله در زمین‌های حوالی شهر ابرکوه شده است .

 

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور از مناطق بحرانی و فرونشست های زمین و همچنین خانه آقازاده و سرو4500ساله شهرستان ابرکوه بازدید کرد.
منبع: ایرنا
 

 

google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
اخبار مرتبط :
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/2627 sec