شناسه خبر: 27836 منتشر شده در مورخ: 1395/10/23 ساعت: 12:41 گروه: شهرستان ها

به گزارش یزدی نیوزرئیس اداره اوقاف و امور خیریه ابرکوه گفت: در 9ماهه نخست امسال 10 وقف جدید این شهرستان در سامانه کشوری به ثبت رسیده است .
سید محسن ابطحی  اظهار کرد: این موقوفه ها شامل 6 قطعه زمین با وسعت 2هزار و 723مترمربع ، یک باغ به وسعت هشت هزار و 400مترمربع و سه باب منزل مسکونی به مساحت 924مترمربع است.
وی با بیان اینکه در مجموع ارزش ریالی این موقوفه ها بیش از 17 میلیارد ریال بر/اورد شده ، افزود : در سه سال اخیر30 وقف جدید در سامانه اداره اوقاف و امور خیریه ثبت شده است.
ابطحی با اشاره به اینکه خبرگزاری ها ، مطبوعات، روحانیت و اداره اوقاف و امور خیریه، ارکان مهم ترویج احیا و ارتقای جایگاه وقف در جامعه شده اند خاطرنشان کرد: ایجاد وقف های جدید متناسب با نیازهای روز جامعه در چند سال اخیر، نشانگر بازگشت اعتماد مردم به وقف به عنوان یک عنصر فعال و گره گشا در حل بسیاری از مشکلات و معضلات جامعه است.
این مسئول ، ترویج معارف دین به شیوه مدرن ، کمک به تسهیل ازدواج و مسکن جوانان ، ترویج فرهنگ قرآنی ، کمک به توانمند سازی مدارس و حوزه های علمیه و حوزه سلامت را از دیگر اهداف راه اندازی دفتر مشاوره وقف بیان کرد.
رئیس اوقاف و امور خیریه ابرکوه تعداد موقوفه در این شهرستان را یکهزار مورد عنوان کرد و اظهار داشت : 65درصد از این موقوفه ها مربوط به سیدالشهدا(ع)است که عمده درآمد آنها برای برپایی عزاداری امام حسین(ع) هزینه می شود .
شهرستان ابرکوه با 50 هزار نفر جمعیت در 140کیلومتری جنوب غربی یزد واقع است.

منبع: ایرنا
 

 

google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/3749 sec