شناسه خبر: 27822 منتشر شده در مورخ: 1395/10/23 ساعت: 07:35 گروه: اجتماعی

به گزارش یزدی نیوزمدیر کل انتقال خون یزد با اشاره به ضرورت اهدا خون در فصول سرد سال، گفت: از ابتدای امسال تاکنون دو هزار ۷۱۱ واحدخون و فرآورده‌های خونی، از یزد به استان‌های همجوار ارسال شده است.

نقی تقوایی با بیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون بیش از 31 هزار نفر در سطح استان یزد خون اهدا کردند، اظهار داشت: آمار اهدا کنندگان خون در استان نسبت به زمان مشابه سال گذشته تفاوت چندانی نداشته است.

مدیرکل سازمان انتقال استان یزد گفت: از تعداد کل اهدا کنندگان خون در سطح استان، زنان 2.9 درصد میزان مشارکت و مردان بیش از 97 درصد میزان اهدای خون را استان را به خود اختصاص دادند.

وی با اشاره به این که 61 درصد اهدا کنندگان خود استان مربوط به اهداکنندگان مستمر است، افزود:‌ میزان مشارکت اهدا کنندگان مستمرخون در استان یزد نسبت به سال گذشته 4 درصد افزایش داشته است.

تقوایی خاطرنشان کرد: این سازمان در بحث پاسخگویی به مراکز درمانی و بیمارستانی سطح شهر و استان مشارکت 99 درصد در تأمین  گلبول قرمز، 90 درصد در تدمین پلاکت مشارکت 97 درصد در بحث تأمین پلاسمای مورد نیاز را ثبت کرده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ارسال خون و فرآورده‌های خونی به سایر پایگاه‌های درمانی را از جمله اقدامات انجام شده و در دستور کار سازمان انقال خون استان یزد دانست و بیان کرد: از ابتدای امسال تاکنون دو هزار و 711 واحدخون و 450 واحد پلاکت به مراکز درمانی استان‌های همجوار ارسال شده است.

مدیرکل انتقال خون یزد با اشاره به ظرفیت‌های پزشکی استان گفت: استان یزد به دلیل میزبانی حضور بیماران غیر بومی به میزان خون قابل توجه‌ای برای نگهداری و مصرف نیاز دارد.

تقوایی با بیان این که اهدا خون در شهر یزد 38 در هزار است خاطرنشان کرد: در کل کشور این آمار 27 در هزار است.

وی از مردم شهر و استان یزد خواست با توجه به این که در فصل سرما اهدا کنندگان خون کم و نیاز بیشتر می‌شود، کسانی که دارای شرایط لازم در امر اهدا خون هستند، در این فصل بیش از پیش نسبت به اهدا خود اقدام کنند.

مدیرکل سازمان انتقال خون یزد در بخش دیگری از سخنان خود گفت: ‌با اشاره به این که بانوان یزدی به لحاظ جسمی دارای قابلیت مطلوبی در اهدا خود هستند، ولی متأسفانه میزان مشارکت آنان در این امر خداپسندانه کمتر از مردان است.

منبع: تسنیم
 

 

google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/2049 sec