شناسه خبر: 27788 منتشر شده در مورخ: 1395/10/21 ساعت: 09:04 گروه: اقتصادی
مدیرعامل شرکت توزیع برق یزد گفت: یکی از مهمترین پروژه‌های این شرکت در یزد افزایش میزان گرایش مردم به استفاده از انرژی‌های خورشیدی است و تاپایان امسال ۱۰۰۰ منزل در یزد به انرژی خورشیدی مجهز می‌شوند.

به گزارش یزدی نیوزصحتی در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی یزد اظهار داشت: اجرای سیستم "ای‌ام‌آی" و شروع هوشمندسازی شبکه با نصب 400 کنتور هوشمند در امسال با اولویت مشترکین دیماند، صنعتی و کشاورزی از مهمترین طرح‌های این شرکت در زمینه اقتصاد مقاومتی در یزد است.

وی با اشاره به اینکه تاکنون تامین سیم کارت و برقررای ارتباط شبکه ای‌پی‌ان پیگیری شده، گفت: پیگیری تامین 800 دستگاه کنتور و نصب تا پایان سال انجام شده که از محل اعتبارات ملی هم یکی دیگر از مسائلی است که در حوزه اقتصاد مقاومتی انجام شده و انشاالله تا پایان سال به پایان می‌رسد.

صحتی افزود: استفاده از انرژی خورشیدی در منازل استان یزد با گستره حداقل یک هزار واحد مسکونی در استان که توسط بخش خصوصی تامین می‌شود هم به صورت ویژه پیگیری شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق یزد افزود: سال‌های گذشته وزارت نیرو به میزان 50 درصد در این اقدام سهیم می‌شد اما این نوع فعالیت وزارت نیرو چندان تاثیرگذار نبود.

وی خاطرنشان کرد: سال گذشته و امسال به این ترتیب است که پانل‌های زیر 20 کیلووات را به ازای هر کیلووات 800 تومان و پانل‌های از 20 تا 100 کیلووات را هم به ازای هر کیلووات 700 تومان خریداری می‌کند.

وی افزود: به این صورت میزان استقبال و گرایش مردم به اجرای این چنین پروژه‌هایی هم افزایش پیدا کرده و تا پایان سال یک هزار منزل به نیروگاه‌های کوچک خورشیدی مجهز می‌شوند.

منبع: تسنیم
 

 

google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/1893 sec