شناسه خبر: 27756 منتشر شده در مورخ: 1395/10/20 ساعت: 07:32 گروه: اجتماعی
31درصد جمعیت ایران فعالیت فیزیکی ندارند:

مردم استان های فارس و یزد کمترین فعالیت بدنی را دارند

مردم استان های فارس و یزد کمترین فعالیت بدنی را دارند
ابتلا به بیماری‌های غیر واگیر در کل کشورها چالش حوزه سلامت است اما این مشکلات در ایران جدی‌تر است و هم اکنون نیز شرایط نسبتا سختی را برای کنترل این بیماری‌ها در کشور داریم.

به گزارش یزدی نیوزمعاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به این که ۳۰ درصد زنان و ۱۷ درصد مردان چاق هستند، افزود: بالاترین شیوع اضافه وزن در مردان در بین سنین ۳۵ تا ۷۵ سال است.باقر لاریجانی در مراسم امضای تفاهم نامه بین وزارتخانه‌های بهداشت و ورزش و جوانان، یکی از بزرگترین چالش‌های حوزه سلامت را بیماری‌های غیرواگیر بیان کرد و گفت: ابتلا به بیماری‌های غیر واگیر در کل کشورها چالش حوزه سلامت است اما این مشکلات در ایران جدی‌تر است و هم اکنون نیز شرایط نسبتا سختی را برای کنترل این بیماری‌ها در کشور داریم.

معاون آموزشی وزارت بهداشت، یکی از تهدیدهای سلامت را ابتلا به بیماری‌های انسدادی بیان کرد و گفت: هم اکنون ۵ درصد جمعیت آسم دارند.

لاریجانی تغذیه نامناسب، مصرف الکل و دخانیات و عدم تحرک و ورزش از مسائل مهم در ابتلا به بیماری‌های غیر واگیر عنوان کرد و افزود: هم اکنون دیابت، 10 درصد جمعیت ما را تهدید می‌کند و در سال‌های آینده با مشکلات جدی‌تری در بیماری دیابت روبه‌رو هستیم.

وی با بیان این که در کشورهای با درآمد متوسط، بار منتسب به فعالیت بدنی کم، بیشتر از کشورهای با درآمد بالا است، افزود: میزان شیوع فعالیت فیزیکی کم در منطقه‌ای که ما قرار داریم، بسیار بالا است و ۳۱ درصد جمعیت ایران فعالیت فیزیکی ندارند.

لاریجانی افزود: استان‌های فارس و یزد کمترین فعالیت بدنی و استان ایلام بیشترین فعالیت را دارند و شیوع اضافه وزن در استان‌های تهران، قم و مرکزی نسبت به سایر استان‌ها بیشتر است و این میزان اضافه وزن در زنان بیشتر از مردان است.


وی یکی از اهداف امضای تفاهم نامه میان وزارتخانه‌های بهداشت و ورزش و جوانان را کاهش نسبی در شیوع فعالیت بدنی کم بیان کرد و گفت: باید فعالیت بدنی کم را به ۲۰ درصد کاهش دهیم.

انا

google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/2184 sec