شناسه خبر: 27684 منتشر شده در مورخ: 1395/10/16 ساعت: 19:04 گروه: میراث و گردشگری
یروز حناچی معاون شهرسازی و معماری وزیرگفت: در بافت تاریخی استان یزد خصایصی وجود دارد که در دنیا بی‌نظیر است و باید با بهره‌گیری از این مزیت، فرصت سرمایه‌گذاری در آن را فراهم آوریم.

به گزارش یزدی نیوزوی بافت تاریخی را برگ‌های شناسنامه مردمان این سرزمین دانست و گفت: تلاش خواهیم کرد با استفاده صحیح و تقویت مزیت بی‌رقیب بافت تاریخی، ضمن تولید ثروت برای شهر، جهت توسعه را به سمت داخل شهر معطوف کنیم.
حناچی خاطرنشان کرد: در جلسه‌ای با حضور فرماندار و شهرداران بخشی از مشکلات شهرهای اردکان به‌خصوص در اجرای طرح جامع بررسی شده که در سطح استانی و ملی قابل پی‌گیری است و توافقاتی نیز برای حل آن‌ها حاصل شده است.
معاون شهرسازی و معماری وزیر گفت: زمینه همکاری در جهت اصلاح طرح‌های توسعه و عمران شهرستان را برای استفاده از ظرفیت بافت‌های تاریخی شهرستان اردکان فراهم خواهیم آورد.
وی لزوم نگرش یکپارچه در مدیریت امور شهری را یادآور شد و گفت: اگر در عمل و اجرا نیز این یکپارچگی را حفظ کنیم، مشکلات شهری به حداقل خواهد رسید.
حناچی در پایان اضافه کرد: بازبینی طرح جامع شهری فرصت مناسبی است تا بخش‌های مغفول‌مانده مسکونی، صنعتی و دیگر موارد دوباره بررسی و مصوب شود.
اردکان با 85 هزار نفر جمعیت در 60 کیلومتری شمال شهر یزد واقع شده است.

منبع: ایرنا
 

 

google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/2687 sec