شناسه خبر: 27676 منتشر شده در مورخ: 1395/10/16 ساعت: 08:41 گروه: اجتماعی

به گزارش یزدی نیوزمدیرکل دفتر زیستگاه‌ها و امور مناطق سازمان حفاظت محیط زیست از ارتقاء شیرکوه خبر داد و گفت: شیرکوه از منطقه شکار ممنوع به منطقه حفاظت شده ارتقا می‌یابد.

حمید گشتاسب  اظهار داشت: منطقه شکار ممنوع شیرکوه بعد از اینکه توسط شورای عالی محیط زیست نظر مثبت خود را اعلام کند به منطقه حفاظت شده تبدیل خواهد شد.

وی با بیان اینکه شیرکوه یکی از مناطق غنی در زمینه گونه های گیاهی و جانوری به شمار می رود، عنوان کرد: بشی از ۵۰ گونه گیاهی انحصاری کشور در منطقه شیرکوه مشاهده شده است.

گشتاسب یادآور شد: شیرکوه به لحاظ بهره مندی از گونه های گیاهی بسیار متنوع و کم نظیر است به نحوی که ۸۰ درصد گونه های گیاهی شناخته شده در کشور، در این منطقه قابل مشاهده است.

وی همچنین از اجرای طرح حفاظتی برنامه جامع مد یریت در ۱۳۱ منطقه حفاظت شده در کشور خبر داد و افزود: در حال حاضر ۲۷۸ منطقه حفاظت شده در کشور وجود دارد.

ضعف اطلاع رسانی در روابط عمومی محیط زیست استان یزد

به گزارش مهر، اداره محیط زیست استان یزد امروز میزبان نشست منطقه ای آموزش و توسعه پایدار محیط زیست با حضور کارشناسان و مسئولان امر از سراسر کشور است اما این مراسم به رغم حضور مسئولان اثرگذار در حوزه محیط زیست کشور، بدون دعوت از خبرنگاران برگزار شد.

محیط زیست استان یزد از جمله اداراتی است که هم به لحاظ موقعیت استان از جایگاه بسیار مهمی برخوردار است و هم در طول سال برنامه های متنوعی اجرا می کند اما به دلیل ضعف در روابط عمومی، اطلاع رسانی این برنامه ها مغفول می‌ماند.

صدا و سیما و گاه خبرگزاری دولت تنها رسانه های مدنظر روابط عمومی محیط زیست استان یزد برای شرکت در جلسات مهم این اداره هستند و ارتباط این سازمان با سایر رسانه ها تقریبا قطع است.

منبع: مهر
 

 

google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/2553 sec