شناسه خبر: 27514 منتشر شده در مورخ: 1395/09/15 ساعت: 18:23 گروه: اجتماعی
مسئول پاسگاه محیط بانی مروست شهرستان خاتم گفت : یک قلاده کفتار راه راه (معروف به رفتگر طبیعت) در منطقه مروست این شهرستان بر اثر برخورد با خودرو های عبوری تلف شد.

به گزارش یزدی نیوز سجاد آذرنوش در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه جاده ها و وسایل نقلیه یکی ازبلایای جان حیات وحش هستند افزود: متاسفانه در سالجاری نیز شاهد تلف شدن چندین گونه حیات وحش در این شهرستان به دلایل طبیعی و غیرطبیعی از جمله برخورد خودروهای عبوری بوده ایم.
وی اظهار کرد: کفتار راه‌راه گونه‌ای از خانواده کفتارهاست که در شمال و شرق آفریقا، قفقاز، آسیای میانه، غرب آسیا و جنوب آسیا زندگی می کند و این نمونه کفتار تنها کفتاری است که در خارج از آفریقا هم زندگی می‌کند.
آذرنوش گفت: کفتار راه‌راه در وهله اول لاشه‌خوار است اما برخی از آنها به شکار نیز می‌پردازند.
وی خاطرنشان کرد: کفتار راه‌راه حیوانی شب‌گرد است و فقط در تاریکی کامل خود را نمایان می‌کند و قبل از طلوع خورشید هم به پناهگاهش باز می‌گردد.
به گفته اذر نوش گرچه این جانور هنگام مواجهه با حمله ممکن است خود را به مردن بزند و به همین جهت به ترسویی مشهور است اما در عین حال مشاهده شده که در مقابل درندگان بزرگ‌تر از خود همچون پلنگ بر سر طعمه و غذا درگیر شده و از خود دفاع کرده‌است.
خاتم با 45 هزار نفر جمعیت در فاصله 240 کیلومتری شهر یزد واقع شده است.

google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/0688 sec