شناسه خبر: 27475 منتشر شده در مورخ: 1395/09/13 ساعت: 08:58 گروه: فرهنگی و هنری

به گزارش یزدی نیوزمدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد گفت:مهلت ارسال تصاویرآثار به جشنواره ملی خوشنویسی محمد رسول الله در یزد تمدید شد.

علی غیاثی ندوشن افزود:علاقه مندان تا ١٩ اذر ماه سالجاری فرصت دارند آثارخود را به دبیر خانه این جشنواره ارسال نمایند.
وی ادامه داد:به مناسبت میلاد رسول مهربانی و رحمت، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد با همکاری انجمن خوشنویسان، جشنواره ملی خوشنویسی محمد رسول الله (ص) را برگزار می‌کند.
غیاثی ندوشن اهداف جشنواره را ترویج و اشاعه فرهنگ نبوی، گسترش فعالیت‌های فرهنگی، هنری، مذهبی و مرتبط با سیره ائمه معصومان (ع)، گرامیداشت تولیدکنندگان و پدیدآورندگان آثار برتر فرهنگی و هنری در زمینه سیره، شخصیت و معارف حضرت محمد(ص) و کمک به انتشار گسترده‌تر این آثار و الگوسازی و تبیین فرهنگ متعالی نبوی با استفاده از زبان و بیان هنر قدسی خوشنویسی اعلام کرد.
وی همچنین موضوعات جشنواره را آیات، احادیث، روایات و اندیشه درباره حضرت محمد (ص)، اشعار و دل نوشته‌های شاعران و هنرمندان درباره حضرت محمد (ص) و روایات ائمه اطهار (ع) در مورد حضرت محمد (ص) ذکر کرد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد اظهار کرد: این جشنواره در رشته‌های نستعلیق، شکسته نستعلیق، نسخ و ثلث برگزار می‌شود.غیاثی ندوشن افزود: این جشنواره شامل بخش‌های ویژه اساتید (غیررقابتی) و رقابتی شامل موضوعات جشنواره است که سایر هنرمندان خوشنویس می‌توانند با ارسال آثار خود در این بخش شرکت نمایند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد یادآور شد: به همه برگزیدگان این جشنواره سه سکه تمام بهار آزادی اهدا می‌شود و آخرین مهلت ارسال تصاویر آثار به دبیرخانه این جشنواره ١٩آذرماه سالجاری است.

google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/1600 sec