شناسه خبر: 27409 منتشر شده در مورخ: 1395/08/30 ساعت: 10:00 گروه: علم و فناوری
رئیس پارک علم و فناوری یزد گفت: به مناسبت هفته پژوهش، جشنواره ملی شتاب در یزد برگزار می‌شود.

به گزارش یزدی نیوزداریوش پورسراجیان  از برگزاری جشنواره ملی شتاب همزمان با هفته پژوهش در یزد خبر داد و عنوان کرد: این جشنواره در سال‌های گذشته با موفقیت و در سطح خوبی برگزار شده و قرار است امسال نیز به مناسبت هفته پژوهش در یزد برگزار شود.

پورسراجیان با بیان اینکه این جشنواره همان جشنواره ایده‌های برتر است، عنوان کرد: عنوان شتاب برای این جشنواره انتخاب شده است.

وی با اشاره به اینکه این جشنواره سال گذشته نیز در یزد برگزار شد، خاطرنشان کرد: این جشنواره سال گذشته نیز برگزار شد و 2 هزار و 500 ایده به آن راه یافت که در مرحله نخست 200 ایده و در مرحله دوم 30 ایده انتخاب و پس از رقابت، 10 ایده به عنوان ایده‌های برتر تجلیل شدند.

رئیس پارک علم و فناوری یزد، شاخص ارزیابی این ایده‌ها را قابلیت تجاری سازی آنها اعلام کرد و اظهار داشت: برخی ایده‌های مرتبط با فناوری آب و صرفه‌جویی در مصرف آب مورد توجه جدی قرار می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: این جشنواره در دوره‌های مختلف خود توانسته پایه‌گذار ایجاد و راه‌اندازی چند شرکت دانش‌‌بنیان برای تجاری‌سازی ایده‌ها باشد و امیدواریم در جشنواره‌های بعدی نیز این روند ادامه پیدا کند.

منبع: فارس
 

 

google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/2120 sec