شناسه خبر: 25952 منتشر شده در مورخ: 1395/07/12 ساعت: 13:50 گروه: فرهنگی و هنری
مسئول انجمن نمایش استان یزد گفت:‌ در حال آماده‌سازی بلک باکس شهر یزد هستیم و تا چهار ماه دیگر آماده می‌شود.

به گزارش یزدی نیوزمحمود دهقان هراتی به ایران تئاتر گفت: این‌یک پارکینگ بود که در دوره مدیریت انجمن نمایش قبل میله‌ها و سقف پارکینگ برداشته شد و تالار هنر را تاسیس کردند. با پوشش‌های ضخیم دورتادور پوشانده و آنجا تئاتر اجرا می‌شد. طی این مدت هم هرسال حدود پنج میلیون برای چادر و پوشش ضخیم دورتادور صحنه هزینه می‌شد.

وی افزود: تصمیم گرفتیم از مصالح سبک استفاده کنیم تا محصور شود. حیف بود که این محل را به حال خود رها می‌کردیم، پس امکانات سرمایشی و پرده هم نصب کردیم تا شکل و شمایل بلک باکس را به خود بگیرد.  هم طی رایزنی‌هایی برای تکمیل شدن پروژه مثلا اینکه کف سرامیک شود یا درها تجهیز شود و.. بودجه جذب کردیم.

دهقان هراتی ادامه داد: به زمان جشنواره  رسیدیم و آثار جشنواره استانی در این بلک باکس اجرا شد و حالا پس از جشنواره مراحل تکمیل و تجهیز آن در حال انجام است و امیدواریم طی سه یا چهار ماه آینده این پروژه کامل شود.

وی با اشاره به ابعاد بلک باکس گفت:‌ این بلک باکس در ابعاد ۱۲ متر به طول ۲۴ متر و ارتفاع پنج و نیم متر ساخته‌شده است.

دهقان هراتی در ادامه تصریح کرد:‌ شهرداری و استانداری برای تجهیز این بلک باکس قول کمک دادند. شهرداری ده میلیون و استانداری سی میلیون. هم‌چنین شهردار یزد نیز در مراسم اختتامیه جشنواره استانی اعلام کرد که در پارک هفتم تیر یزد بلک باکسی را ایجاد خواهد کرد و شورای شهر یزد هم قول ساخت بلک باکس پس از بلک باکس شهرداری را داده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد:‌ در حال حاضر این تنها بلک باکس مجهز شهر یزد است. قبلا شبیه این بلک باکس در یزد وجود داشت اما چند سال قبل به آمفی‌تئاتر تبدیل شد والان تالار فرهنگ شهر یزد است.

google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/2922 sec