شناسه خبر: 24309 منتشر شده در مورخ: 1395/05/17 ساعت: 06:59 گروه: اجتماعی
مدیر عامل آب و فاضلاب روستایی استان یزد:

بیش از 100منبع آب روستایی یزد در آستانه‌ خشک شدن

بیش از 100منبع آب روستایی یزد در آستانه‌ خشک شدن
مدیر عامل آب و فاضلاب روستایی استان یزد با اشاره به خشکی 77 منبع آبی روستایی استان، گفت: 102 منبع آبی دیگر استان در آستانه خشک شدن قرار دارند.

به گزارش یزدی نیوز«محمد فاتحی» گفت: از 422 منبع آبی تحت پوشش شرکت آبفای روستایی، 77 منبع کاملاً خشک شده، 102 منبع نیز در آستانه خشک شدن قرار دارند و بیش از 150 منبع نیز دچار کاهش کیفیت شده‌اند.

وی افزود: متأسفانه خشکسالی‌های اخیر، افزایش دما و کاهش 40 درصدی بارندگی باعث شده که تنش آبی در روستاهای استان به بحران آبی تبدیل شود.

فاتحی هم‌چنین خاطرنشان کرد: این واقعیت تلخ باعث شده آب شرب بیش از 300 روستای استان توسط آبرسانی سیار تأمین شود و در چهار ماهه ابتدای سال، 90 هزار متر مکعب آب از این طریق به روستاها حمل شده و این امر نسبت به پارسال با رشد حدود 20 درصدی روبرو بوده است.

وی هم‌چنین تصریح کرد : تقریباً از 600 روستای دچار تنش آبی شدید و بیش از 400 روستا با جیره‌بندی آب مواجه‌اند.

این مقام مسئول در ادامه افزود: اکنون کار از حرف و شعار گذشته و همه این آمار و ارقام یک واقعیت تلخ و هشداری برای مردم فهیم استان یزد است، چون در صورت عدم توجه به مدیریت مصرف از این پس شاهد از میان رفتن مابقی منابع آبی خواهیم بود.

فاتحی یادآور شد: از مردم شریف استان یزد درخواست داریم که با صرفه‌جویی در مصرف آب، امکان استفاده از این نعمت حیاتی را برای خود و فرزندانشان خصوصاً در روستاها فراهم کنند.

google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
اخبار مرتبط :
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/2598 sec