شناسه خبر: 24269 منتشر شده در مورخ: 1395/05/14 ساعت: 17:58 گروه: اجتماعی
نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس با اشاره به اینکه آب شرب یزد ۱۰۰ درصد وابسته به خط انتقال آب از زاینده‌رود است، گفت: یزد بدون آب انتقالی تنها ۸ ساعت می‌تواند دوام بیاورد.

به گزارش یزدی نیوزسیدابوالفضل موسوی  در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان یزد که با حضور وزیر کشور در تالار اندیشه یزد برگزار شد اظهار داشت: در زمینه آب شرب ما متکی به خط انتقال آب زاینده‌رود به یزد هستیم و همه مردم یزد نسبت به اتفاقاتی که برای این خط انتقال افتاده آگاه هستند.

وی بیان کرد: اگر خدای ناکرده اتفاقی برای این خط بیفتد یزد تنها می‌تواند 8 ساعت آن هم در روز اول بدون آب انتقالی دوام بیاورد و بعد از آن نمی‌تواند به همین دلیل به صروت 100 درصد وابسته به این خط است.

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اقداماتی که در زمینه خطوط دوم و سوم انتقال آب انجام شده، گفت: باید به گونه‌ای فعالیت کنیم که خداقل تا 15 سال آینده هیچ خدشه‌ای به این خط انتقال وارد نشود.

موسوی با اشاره به اینکه موضوع دوم استان یزد که در پیگیری‌ها به آن رسیدیم، بحث امنیت است، بیان کرد: ما حدود یک میلیون و 140 هزار نفر جمعیت داریم که از این میزان نزدیک به 1 میلیون نفر یزدی و بیش از 120 هزار نفر غیر یزدی ائم از اتباع بیگانه و همچنین مهمانانمان از استانهای همجوار هستند.

وی گفت: ما شاخصی نتوانستیم پیدا کنیم که یزد با توجه به جمعیت یک میلیون نفر بومی ظرفیت پذیرایی از چند هزار نفر غیر بومی دارد و به نظر می رسد که میزان غیر بومی فعلی از ظرفیت استان بیشتر است.

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با توجه به اینکه استان یزد در زمینه گردشگری پیشرفتهای زیادی کرده و سومین استان در زمینه جذب گردشگر خارجی است باید در زمینه امنیت و حضور اتباع در استان یزد برنامه‌ریزی مناسبی صورت گیرد.

موسوی با اشاره به مهمان نوازی مردم یزد تعداد نمایندگان استان یزد در مجلس شورای اسلامی را کم دانست و گفت:  شهر یزد با بیش از 550 هزار نفر جمعیت تنها یک نماینده دارد که چنین جمعیتی با یک نماینده در هیچ جای کشور وجود ندارد.

وی بیان کرد: موضوع بعدی در زمینه تقسیمات حوزه انتخابیه استان است که آن هم باید مد نظر مسئولان قرار گیرد چون الان بزرگترین حوزه انتخابیه کشور با وسعت بسیار زیاد در استان یزد قرار دارد.

تسنیم

google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
اخبار مرتبط :
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/3830 sec