شناسه خبر: 22682 منتشر شده در مورخ: 1395/03/23 ساعت: 19:44 گروه: اجتماعی
مدیر عامل آب و فاضلاب روستایی استان یزد تصویب 332 میلیارد ریال اعتبار از صندوق توسعه‌ ملی برای آبرسانی به روستاهای استان یزد را یک اقدامی اساسی از سوی دولت خواند و گفت: اختصاص کامل این اعتبار منجر به آبرسانی به بیش از 72 هزار روستاییان این استان خواهد شد.

به گزارش یزدی نیوز«محمدرضا حاتمی» اختصاص اعتبارات صندوق توسعه ملی را یکی از اقدامات مهم دولت جهت آبرسانی به روستاها دانست و تصریح کرد: تصویب 332 میلیارد ریال اعتبار از صندوق توسعه‌ ملی برای آبرسانی به روستاهای استان یزد، گام بلند دولت تدبیر و امید در حوزه‌ آب شرب روستایی این استان است.

وی در این‌باره افزود: در پایان سال گذشته، بخشی از این اعتبار به مبلغ 44 میلیارد ریال به شرکت آب و فاضلاب روستایی استان جهت ساخت و تکمیل مجتمع‌های آبرسانی اختصاص یافت.

مدیر عامل آب و فاضلاب روستایی استان یزد همچنین تصریح کرد: امسال نیز پیشنهاد اعتباری بالغ بر 1487 میلیارد ریال از محل صندوق توسعه‌ ملی در حوزه‌ آب شرب روستایی استان یزد را داریم.

حاتمی اظهار کرد: با اختصاص کامل اعتبارات صندوق توسعه‌ ملی به بیش از 72 هزار نفر در 115 روستای استان، آبرسانی شده و 14 مجتمع آبرسانی و 11 طرح تک روستایی به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی همچنین تصریح کرد: هم‌اکنون 1194 روستای استان با جمعیتی بیش از 270 هزار نفر از آب آشامیدنی مناسب و سالم برخوردار هستند.

به گفته‌ی این مقام مسئول، هم‌اکنون آب شرب این تعداد روستا از طریق 331 حلقه چاه، 47 رشته قنات و 15 دهنه چشمه تأمین می‌شود.

google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
اخبار مرتبط :
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/2600 sec