شناسه خبر: 22599 منتشر شده در مورخ: 1395/03/21 ساعت: 11:21 گروه: صفحه ویژه
رئیس سازمان جهاد کشاورزی یزد:

کشاورزان ، بحران آب در یزد را جدی بگیرند

کشاورزان ، بحران آب در یزد را جدی بگیرند
رئیس سازمان جهاد کشاورزی یزد گفت : کشاورزان و تولید کنندگان استان باید با تغییر الگوی کشت، جلوی بحران را گرفته و خطر بی آبی در استان را مهار کنند.

به گزارش یزدی نیوزسیدجمال سجادی‏‏‌پور درگفت و گو با خبرنگار ایرنا ظهار کرد: کشاورزان تلاش کنند با کاشت محصولات کم آبخواه وگل خانه ای وآن هم با روش آبیاری نوین از آفت آبهای زیر زمینی جلوگیری کنند.
وی بابیان اینکه تلاش به سمت کشت‌های محصولات کم آب‌خواه و بهره‌وری بالا در دستور کار جهادکشاورزی قرار دارد افزود: محصولات کم آبخواه در استان همچون گیاهان دارویی با20گونه که با آب شور وشیرین تولید میشوند و همچنین محصولات گل خانه ای با سطح زیر کشت یکهزارو250 هکتار رونق بسیارخوبی دارد.
سجادی پور ادامه داد: از این میزان سطح زیرکشت سالانه 360 هزار تن محصولات گلخانه‏‏ای که غالبا خیار سبز است تولید وعلاوه بر نیاز بازارهای داخلی به کشورهای روسیه و عراق صادر می‌شود .
این مسوول با تاکید بر اینکه بازار خیارسبز گلخانه ‏‏ای در استان رونق خاصی دارد اضافه کرد: متقاضیان می توانند برای اجرای این طرح با دریافت تسهیلات لازم به جهادکشاوری استان یزد مراجعه کنند.
سالانه از سطح 158 هزار و 565 هکتار زمینهای قابل کشت در استان یزد بیش از یک میلیون تن انواع محصولات کشاورزی تولید می شود.

google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
اخبار مرتبط :
نظرات | 1 نظر
مصلٌائی
1395/03/21 - 11:33
اکثر قریب به اتفاق کشاورزان یزدی ، کم سواد و حتی بیسواد ، با عادت به کشت نوعی محصول و شیوه کشاورزی سنٌتی ، ابدا" راهنمائی مفید نمی شوند و در خصوص کار خود آموزش نمی بینند . دریغ از حتی یک کاتالوگ راهنمائی که در روستاها و مراکز کشاورزی به گونه ای صحیح و خانه به خانه توزیع شود .
rateup 0
 ratedown 0
captcha
Page Generated in 0/3816 sec