شناسه خبر: 21555 منتشر شده در مورخ: 1395/02/14 ساعت: 11:08 گروه: اجتماعی
مدیر عامل آب و فاضلاب روستایی استان یزد با بیان این‌که 591 روستای این استان با کمبود آب آشامیدنی مواجه هستند، گفت: هم‌اکنون 310 روستای استان از طریق تانکر آبرسانی می‌شوند.

به گزارش یزدی نیوز «محمدرضا حاتمی» در این‌باره تصریح کرد: در سطح استان یزد 1194 روستا وجود دارد که از این تعداد، 591 روستا با کمبود آب سالم و بهداشتی مواجه هستند.

 

وی ادامه داد: هم‌اکنون 310 روستای استان از طریق 16 تانکر سیار و 442 تانکر ثابت، آبرسانی سیار می‌شوند که با توجه به آغاز فصل گرما این تعداد افزایش می‌یابد.

 

حاتمی همچنین اظهار کرد: کاهش آب سفره‌های زیرزمینی، کم شدن کیفیت و شور شدن آن‌ها از اثرات خشکسالی در سال‌های اخیر بوده است و شرکت آب و فاضلاب روستایی استان یزد به‌دنبال اقداماتی برای اصلاح این روند است.

 

وی در ادامه به طرح‌های آبرسانی روستایی اشاره کرد و افزود: امسال، 30 مجتمع آبرسانی روستایی در دستور کار این شرکت قرار دارد و امید است گام‌هایی موثر در زمینه تکمیل مجتمع‌های نیمه تمام برداشته شود.

 

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: به غیر از مجتمع‌های ذکر شده، 15 طرح آبرسانی به صورت تک روستایی نیز در سطح استان در دست اجراست.

ایسنا

google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
اخبار مرتبط :
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/4361 sec