شناسه خبر: 16185 منتشر شده در مورخ: 1394/09/02 ساعت: 22:36 گروه: میراث و گردشگری

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار یزدی ها( یزدی نیوز) مدیر ناحیه تاریخی شهرداری یزد از افزایش 4 برابری بودجه عمرانی شهرداری ناحیه تاریخی یزد در سال جاری خبر داد و افزود: اعتبارات عمرانی این ناحیه از 2 میلیارد تومان در سال‌های قبل به 8 میلیارد تومان در سال جاری افزایش یافته است.
به گزارش همشهری «سیدمحمود کشفی‌پور» افزود: امسال نسبت به کف‌سازی برخی از معابر بافت تاریخی از جمله گذر کوشک‌نو با اعتباری معادل 160 میلیون تومان اقدام شده است. وی همچنین به کف‌سازی گذر بازار نو با اعتبار 150 میلیون تومان و پیشرفت 30‌درصدی آن اشاره کرد و افزود: این اقدامات شامل پیاده‌روسازی، کف‌سازی و غیره است.
این مسئول با اشاره به ساماندهی معابر فرعی بافت تاریخی از تخصیص 240 میلیون تومان اعتبار به این طرح و پیشرفت 70 درصدی آن خبر داد. کشفی‌پور گفت: کف‌سازی معابر محله‌های پنبه‌کاران، تل و کوچه مسجدالرحمن نیز با 500 میلیون تومان اعتبار و پیشرفت 70 درصدی در حال انجام است. وی همچنین به پیاده‌روسازی بلوار بسیج با 450 میلیون تومان اعتبار اشاره کرد و افزود: این طرح با پیشرفت 30‌درصدی در حال اجراست.
مدیر ناحیه تاریخی شهرداری یزد از اصلاح گذر شیخداد با عقد قرارداد با پیمانکار خبر داد و افزود: برای کف‌سازی و بهسازی این گذر 350 میلیون تومان اعتبار پیش‌بینی شده است. وی با اشاره به انعقاد قرارداد کف‌سازی گذر چهارمنار از تخصیص 100 میلیون تومان برای بهسازی این گذر خبر داد. کشفی‌پور همچنین از تخصیص 150 میلیون تومان برای پیاده‌روسازی خیابان دهم فروردین خبر داد و افزود: پیاده‌روسازی خیابان مهدی نیز با 30 درصد پیشرفت فیزیکی و تخصیص 100 میلیون تومان اعتبار در حال اجراست. وی از دیگر اقدامات شهرداری ناحیه تاریخی در سال جاری را بهسازی پارک‌های این بافت با 450 میلیون تومان اعتبار عنوان کرد. مدیر ناحیه تاریخی شهرداری یزد گفت: این عملیات شامل بهسازی و نصب تجهیزات بازی و ورزشی در پارک‌های نسیم در خیابان کمیته امداد امام خمینی(ره)، پارک شهدای محله فهادان و پارک محله شاه ابوالقاسم است. وی همچنین به ساماندهی نوار سبز حاشیه خیابان سیدگلسرخ با تخصیص 250 میلیون تومان اعتبار اشاره کرد. کشفی‌پور همچنین از تخصیص 150 میلیون تومان اعتبار برای بدنه‌سازی برخی از معابر شهر و رفع خطر دیوارهای شکسته خبر داد. 

google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/2617 sec