شناسه خبر: 15403 منتشر شده در مورخ: 1394/08/13 ساعت: 08:43 گروه: اجتماعی
فرمانده انتظامی استان یزد ، از افزایش 138 درصدی کشفیات سوخت قاچاق توسط ماموران پلیس این استان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار یزدی ها( یزدی نیوز) سرتیپ دوم ایرج کاکاوند گفت: در اجرای برنامه های عملیاتی از پیش تعیین شده در راستای مبارزه با قاچاق سوخت و همچنین به منظور پیشگیری و مقابله با قاچاق کالا و ارز، تیم های عملیاتی پلیس این استان تشکیل شد.

وی با اشاره به انجام هماهنگی و برگزاری جلسات لازم با مقامات قضایی افزود: تیم های عملیاتی پلیس با انجام کار اطلاعاتی گسترده و تلاش شبانه روزی خود، باندهای فعال در زمینه واردات کالاهای قاچاق را شناسایی کردند.
به گفته فرمانده انتظامی استان ، ماموران پلیس این استان در مدت 48 ساعت، عملیات های خود را آغاز کرده و موفق به کشف بیش از 167 هزار لیتر انواع سوخت قاچاق شدند که این میزان نشان از افزایش 138 درصدی کشفیات سوخت نسبت به مدت مشابه سال گذشته دارد.
کاکاوند با اشاره به کشفیات کالاهای گمرکی، دخانی و ترانزیتی نیز گفت: همچنین ماموران پلیس استان یزد در مدت اجرای این طرح موفق به کشف بیش از 42 میلیارد ریال انواع کالاهای گمرکی، دخانی و ترانزیتی شدند که این کشفیات از لحاظ ریالی در مقایسه با مدت مشابه، افزایش 576 درصدی را نشان می دهد.
این مسئول خاطرنشان کرد: تلاش ماموران پلیس این استان در خصوص کشف دام و همچنین موادغذایی قاچاق نیز بیانگر افزایش 88 درصدی است.
رئیس پلیس استان یزد در پایان با اشاره به دستگیری 31 تن از قاچاقچیان و توقیف 23 دستگاه خودرو سبک و سنگین در اجرای این طرح خاطرنشان کزد: پلیس برابر وظیفه ذاتی خود با قاچاقچیان کالا و سوخت و افرادی که قصد ضربه زدن به اقتصاد ملی را دارند برخورد قانونی خواهد کرد.
استان یزد در مسیر جاده ترانزیت شمال به جنوب کشور قرار دارد از این رو ترانزیت مواد مخدر از این جاده بالا بوده و کشفیات این مواد نیز افزایش یافته است.
منبع: ایرنا
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/1353 sec