شناسه خبر: 117133 منتشر شده در مورخ: 1399/07/25 ساعت: 16:28 گروه: اجتماعی
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت: به طور میانگین روزانه چهار نفر به دلیل ابتلا به کرونا جان خود را از دست می‌دهند.

به گزارش یزدی نیوز دکتر میرجلیلی در نشستی با حضور نماینده مردم یزد و اشکذر، رئیس و مدیر بیمارستان شهید صدوقی یزد، جمعی از پزشکان و نماینده خیران اظهار داشت: موج سوم کرونا همچون موج اول، اما با مرگ و میر کمتر در استان بروز کرده است.

 
 
وی ادامه داد: استان یزد  نسبت به میزان بروز، در رتبه اول کشور قرار گرفته و روزانه به طور میانگین در موج سوم، چهار نفر در استان قربانی کووید ۱۹ شده اند.
 
 
میرجلیلی با اشاره به ابتلای ۶۰۰ نفر از نیرو‌های بهداشتی و درمانی استان از ابتدای همه گیری کرونا گفت: به طور میانگین روزانه ۸۰ نفر از کادر درمان به دلیل ابتلا به کووید ۱۹ در استعلاجی هستند که این موضوع سبب خستگی و فرسودگی کادر درمان شده است.
 
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یزد با اشاره به کمک خیران در این دوران افزود: خیران در دوران کرونا بالغ بر ۴۰ میلیارد تومان به طور مستقیم به دانشگاه علوم پزشکی کمک کرده اند.
 
 
نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی هم با تقدیر و تشکر از زحمات چندین ماهه مدافعان سلامت گفت: در حال حاضر استان یزد به دلیل رعایت نکردن شیوه نامه‌های بهداشتی در وضعیت هشدار قرار گرفته و این موضوع توجه بیش از پیش شهروندان را نیازمند است.
 
 
جوکار تأکید کرد: تعطیلی مدارس برای حفظ جان فرهنگیان و دانش اموزان و جلوگیری از ورود مسافران به استان باید مورد توجه جدی ستاد ملی مقابله با کرونا در استان قرار گیرد.
 
 
وی با تشبیه جامعه به یک کشتی افزود: در شرایط فعلی هیچ کس از ابتلا به این بیماری ایمن نیست و همگی به هم مرتبط هستیم و باید در رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی همکاری کنیم تا چرخه انتقال و شیوع کووید ۱۹ قطع شود و مجددا اسودگی خاطر در جامعه حکم فرما شود.
 
 
نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش موثر خیران در این دوران خاطر نشان کرد: خیران در ابتدای همه گیری کرونا به خوبی پا در میدان گذاشته اند و این کمک‌ها برای پشتیبانی از بیمارستان‌ها باید تدوام داشته باشد تا کادر درمان دغدغه تجهیرات بیمارستانی نداشته باشند.
 
منبع:خبرگزاری صداوسیما
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/3457 sec