شناسه خبر: 117121 منتشر شده در مورخ: 1399/07/24 ساعت: 12:41 گروه: اجتماعی
نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:

تداوم پیگیری انتقال حساب صنایع بزرگ به استان یزد/ هیچ خودرویی از مجلس دریافت نکرده‌ام

تداوم پیگیری انتقال حساب صنایع بزرگ به استان یزد/ هیچ خودرویی از مجلس دریافت نکرده‌ام
رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شورای عالی مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم یزد و اشکذر اظهار کرد: براساس برنامه ششم توسعه و در راستای تداوم انجام مسئولیت‌های اجتماعی صنایع و معادن، انتقال کامل حساب این بنگاه‌های اقتصادی به استان و شهرستان محل فعالیت آنها پیگیری گردیده که بخشی از این حسابها انتقال داده شده و بخش دیگری نیز به زودی منتقل خواهد شد.

به گزارش یزدی نیوز "محمدصالح جوکار" رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شورای عالی مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم یزد و اشکذر ‌و بخش ندوشن روز سه‌شنبه ٢٢ مهر ماه در نشست خبری با اهالی رسانه استان با تاکید بر اینکه مجلس به دنبال تعامل با دستگاه‌های اجرایی است و از وظایف خود کوتاه نخواهد آمد، گفت: ما به دنبال تعامل هستیم اما هر کجا شاهد کوتاهی دستگاهی در حق مردم باشیم، کوتاه نخواهیم آمد.

جوکار ادامه داد: در برابر کوتاهی‌ها و پایمال شدن حقوق مردم فریاد خواهیم زد زیرا دغدغه اصلی ما حل مشکلات مردم است.
نماینده مردم یزد و اشکذر و بخش ندوشن در مجلس شورای اسلامی افزود: ما حتی به دنبال دخالت در عزل و نصب‌ها نیستیم اما پیگیری می‌کنیم که دولت در زمینه‌های مختلف ازجمله پرداخت حقوق‌ها، شفاف سازی کند.
‌وی با اشاره به تدوین سند آمایش استان یزد، ‌خاطرنشان کرد: این سند، یک سند راهبردی برای استان است و می‌تواند تحولات خوبی در حوزه صنایع ایجاد کند ضمن اینکه می‌تواند حرکت به سمت صنایع های‌تک و بهره‌وری بیشتر نیروی انسانی را رقم بزند.
رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شورای عالی مجلس با بیان اینکه همچنان نیز مسئله راهبردی استان یزد، مسئله آب است، گفت: جلسه مشترکی با وزارت نیرو و قرارگاه ‌حضرت خاتم الانبیا(‌ص) به عنوان مجری و پیمانکار طرح برگزار و تقسیم وظایف انجام شده که امیدواریم بر اساس جدول زمان بندی شده و واریز به موقع اعتبار، بتوانیم از ظرفیت ۱۵۰ میلیون مترمکعبی انتقال آب به خوبی استفاده کنیم.
جوکار در مورد انتقال حساب بانکی صنایع و معادن بزرگ به استان نیز، ‌تاکید کرد: بر اساس برنامه ششم توسعه و در راستای تداوم انجام مسئولیت‌های اجتماعی صنایع و معادن، انتقال کامل حساب این بنگاه‌های اقتصادی به استان و شهرستان محل فعالیت آنها پیگیری گردیده که بخشی از این اقدام انجام شده و بخش دیگری نیز به زودی منتقل خواهد شد.
نماینده مردم یزد و اشکذر و بخش ندوشن در مجلس شورای اسلامی در مورد مهاجرت‌های بی‌رویه به استان، ‌اظهار کرد: حضور پرشمار اتباع خارجی در یزد به دلیل نجابت و مهربانی یزدی‌هاست ضمن اینکه در استان مشاغلی ایجاد شده که بیشتر به نیروهای خدماتی و کارگران ساده نیاز دارد از اینرو هر روز شرایط برای مهاجرت اتباع خارجی و مهاجرت مردم از سایر نقاط کشور به یزد هموارتر شده است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود در مورد پیگیری مسئله معیشت و مسکن مردم، ‌ادامه داد: اکنون بسیاری از مردم با مشکل معیشتی مواجه هستند که این موضوع باید حل شود و در مجلس نیز پیگیر صدور کارت‌های دیجیتال برای چهار دهک پایین جامعه برای دریافت و تأمین کالاهای اساسی هستیم.
جوکار افزود: مسکن ارزان قیمت نیز در قالب طرح دو فوریتی در مجلس در حال بررسی است و امیدواریم بتوانیم این طرح را به نتیجه برسانیم.
نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به خبرنگاران با بیان اینکه حقوق هر نماینده مجلس ماهیانه نزدیک به ۱۱ میلیون تومان و متناسب با قانون خدمات کشوری است، ‌خاطرنشان کرد: موضوع تحویل خودرو دنا پلاس و واکسن آنفلوآنزا به نمایندگان و برجسته کردن آن شیطنت رسانه ای بود و من تا این ساعت هیچ خودرویی نگرفته‌ام ضمن آنکه در همه ادوار مجلس به نمایندگان خودرو داده می شد و شاید اگر مجلس خودرو دیگری به نمایندگان می داد اینقدر حاشیه به وجود نمی آمد.
جوکار در پایان سخنان خود یادآور شد: ۱۵۰۰ واکسن ‌آنفلوآنزایی که وزارت بهداشت، ‌درمان و آموزش پزشکی به مجلس تحویل داد، ‌پس داده شد و ودیعه مسکن ٢٠٠ میلیون تومانی برای نمایندگان شهرستانی است که به تهران می آیند و چون مجلس خانه سازمانی ندارد به نمایندگان ودیعه مسکن می دهد.
 
★‌خبرنگار: ‌مجید وفایی شاهی★
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/1395 sec