شناسه خبر: 117120 منتشر شده در مورخ: 1399/07/24 ساعت: 20:54 گروه: فرهنگی و هنری
شهردار میبد از برگزاری کنگره منطقه‌ای شعر محمد دراین شهرستان خبرداد.

به گزارش یزدی نیوزعلیرضا نقوی گفت: کنگره شعر محمد (ع) همزمان با ولادت با سعادت پیامبراعظم حضرت محمد مصطفی صلوات الله علیه به میزبانی شهرستان میبد به صورت منطقه‌ای با حضور شعرایی از استان‌های کرمان، یزد و اصفهان برگزار می‌شود.

 
وی با بیان اینکه این کنگره با موضوع سیره و شخصیت والای آن حضرت برگزاری می‌شود افزود: هدف از برگزاری این کنگره این است که بتوانیم درمقابل توهین‌هایی که هرازگاهی به بهانه آزادی بیان ازسوی استکبار جهانی به شخصیت والای پیامبر می‌شود اقدام فرهنگی داده شود و پاسخ این اهانت‌ها به زبان شعر و با بهره گیری از هنر و ادبیات داده شود.
 
نقوی تصریح کرد:استان یزد مهد ادیان است و سالیان سال است که ادیان ابراهیمی به صورت مسالمت آمیز بدون توهین به مقدسات یکدیگر درکنار هم زندگی می‌کنند؛ اما متاسفانه به بهانه آزادی بیان هرازگاهی این اتفاقات درکشور‌های غربی می‌افتد. 
 
شهردارمیبد گفت: شعرای عزیز می‌توانند آثار خودشان را تا پنجم آبان ماه با مراجعه به پایگاه اینترنتی شهرداری میبد به نشانی meybod.ir ارسال کنند. 
 
نقوی افزود: امیدواریم سال آینده بتوانیم کنگره شعرمحمد (ع) را درگستره ملی و بین المللی برگزار و میزبان شعرا، ادبا واهل خرد و معرفت درکنگره شعر محمد باشیم.
 
 
منبع:خبرگزاری صداوسیما
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/1340 sec