شناسه خبر: 117106 منتشر شده در مورخ: 1399/07/24 ساعت: 11:24 گروه: اقتصادی
استاندار یزد گفت: برخی از تصمیم گیری‌هایی که در حوزه ایجاد رقابت در بین تولیدکنندگان انجام شده نتیجه ای جز رانت به دنبال نداشته و تولیدکنندگان از این تصمیم گیری ها گلایه‌مند هستند.

به گزارش یزدی نیوزمحمدعلی طالبی، در نشست بررسی مشکلات صنعتگران و تولیدکنندگان استان یزد که با حضور، رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس، رئیس کمیسیون امور اقتصادی مجلس شورای اسلامی و رئیس سازمان امور مالیاتی کشور برگزار شد اظهار داشت: در استان یزد کلکسیونی از فعالیت‌های اقتصادی در بخش‌های مختلف داریم و شاید تنوع فعالیت‌های اقتصادی یزد کمتر در کشور وجود داشته باشد.

 
وی تصریح کرد: به همین دلیل فعالان اقتصادی استان یزد اشراف بسیار خوبی نسبت به مسائل مختلف اقتصادی و تولید دارند و در صورتی که زمینه ارتباط و تعامل آنها با بخش‌های مختلف کشور فراهم شود، می‌توان از اطلاعات و راهکارهای آنها استفاده خوبی کرد.
 
استاندار یزد افزود: اگر تعامل خوب و مؤثری با تولید کنندگان وجود داشت، برخی از تصمیم گیری های که منجر به نتیجه خوب نمی‌شود را شاهد نبودیم.
 
طالبی ادامه داد: مسائل و مشکلاتی که در ارتباط با ارز داریم به دلیل تعامل کمی است که بین تولیدکنندگان و مسئولان وجود دارد و نبود این تعامل سبب انجام چنین تصمیم‌هایی شده است.
 
وی گفت: یزد در این زمان بسیار خوب عمل کرد و تولیدکنندگان یزد ایثارگرانه فعالیت کردند و نرخ بیکاری بهار و تابستان ما نشان می‌دهد که فعالان اقتصادی ما به خوبی در این عرصه فعالیت کرده‌اند.
 
استاندار یزد تصریح کرد: برخی از تصمیم گیری هایی که در حوزه ایجاد رقابت در بین تولیدکنندگان انجام شده نتیجه‌ای جز رانت به دنبال نداشته و تولیدکنندگان از این تصمیم گیری ها گلایه مند هستند.
 
طالبی ادامه داد: خیلی از نقاط دنیا تصمیمات شناوری هست ولی شاید یکی از موضوعات مهم تأثیرگذار بر انتخابات و نتایج آن در آمریکا موضوع مالیات باشد و هر کسی که در عرصه رقابت وارد می‌شود تصمیماتی برای مالیات دارد و از قبل آن برای خود رأی جمع می‌کند.
 
وی افزود: پروژه‌های مشترکی بین یزد و کرمان در حال انجام است که از جمله آن خط انتقال آب است ولی واقعاً از تعاملات موجود راضی نیستیم و احساس می‌کنیم که دو استان می‌توانند خیلی بهتر با هم تعامل داشته باشند.
 
 
منبع:خبرگزاری مهر
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/1373 sec