شناسه خبر: 117072 منتشر شده در مورخ: 1399/07/22 ساعت: 15:03 گروه: اقتصادی
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد از صادرات کالا به ارزش ۱۶۲ میلیون دلار از یزد به خارج از کشور خبر داد.

به گزارش یزدی نیوزمحمدرضا علمدار یزدی ، میزان کالاهای صادر شده از استان یزد طی شش ماهه نخست امسال را هزار و ۳۹۲ هزار تن اعلام کرد و اظهار داشت: ارزش این میزان کالای صادر شده بالغ بر ۱۶۲ میلیون دلار است.

 
وی عنوان کرد: این میزان، صادراتی است که از گمرک استان یزد انجام شده و بخشی از کالاهای صادراتی استان نیز از گمرکات سایر استان‌ها صادر می‌شود.
 
علمدار یزدی، عمده کالاهای صادراتی استان یزد را شامل انواع کاشی و سرامیک، محصولات فولادی، هیدرو کربن، انواع سیم و کابل، انواع لوله و پروفیل، انواع نایلون و کیسه فریزر، پسته و مغز پسته، ظروف شیشه‌ای، اکسید مولیبدن و فرومولیبدن، شیشه ساختمانی و روفرشی اعلام کرد.
 
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد یادآور شد: کشورهای عراق، افغانستان، سوریه، پاکستان، امارات متحده عربی، آذربایجان، عمان، ارمنستان، ترکیه و بلژیک به ترتیب بیشترین میزان صادرات استان یزد را به خود اختصاص داده‌اند.
 
علمدار یزدی در مورد واردات استان یزد نیز بیان کرد: در سال جاری، ۲۳ هزار تن کالا به ارزش ۶۹ میلیون دلار از طریق گمرک استان، وارد یزد شده است.
 
وی ادامه داد: عمده کالاهای وارد شده به استان شامل ماشین آلات واحدهای تولیدی، اجزا و قطعات، برق و الکترونیک، مواد شیمیایی و سلولزی و پلیمری است.
 
منبع:خبرگزاری مهر
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/1353 sec