شناسه خبر: 117054 منتشر شده در مورخ: 1399/07/21 ساعت: 17:09 گروه: اجتماعی
معاون منابع انسانی دادگستری استان یزد گفت: ۲۳۰ قاضی در استان یزد مشغول فعالیت هستند که حدود ۲۵ درصد آنان را بانوان تشکیل می‌دهند.

به گزارش یزدی نیوزحسین دهقانی‌فیروز آبادی  در نشست خبری آنلاین با اصحاب رسانه استان یزد با اشاره به انتقاد مستقیم و غیرمستقیم از خدمات قضایی گفت: سه شیوه برای نقدکردن آرا وجود دارد، اولین آن در شبکه اجتماعی با حضور بیش از یک هزار نفر از حقوقدانان بالفعل و بالقوه انجام می‌شود، به نحوی که هفتگی یک رای به نمایش گذاشته می‌شود و منتقدان به بررسی آن پرداخته و نقاط قوت و ضعف آن را مطرح می‌کنند

 
 
وی از نقد آرا در داخل دادگستری به صورت علمی به عنوان دومین شیوه یاد کرد و افزود: نقد در فضای عمومی هم روش دیگری بود که با حضور جامعه حقوقی در سه جلسه صورت گرفت و تجربه آن به استان‌های دیگر انتقال داده شده، اما به دلیل شیوع کرونا در حال حاضر متوقف شده است.
 
 
 
معاون منابع انسانی دادگستری استان یزد با اعلام اینکه ۲۳۰ قاضی در استان یزد مشغول فعالیت هستند، تأکید کرد: اکثر قضات استان بین ۳۵ تا ۴۰ سال سن دارند و در حدود ۲۵ درصد قضات استان یزد زنان هستند و تاکنون در استان و کشور خوش درخشیدند و جز نخبگان کشوری رشته حقوق هستند.
 
 
 
دهقانی با اشاره به اینکه شخص قاضی به روزترین فردی است که در نظام اجرایی و مدیریتی کشور می‌تواند به صورت مستقل قانون را تفسیر کند و آیین‌های مخالف قانون را کنار بگذارد، ادامه داد: ما معتقدیم که نباید آرای قضایی تفاوت زیادی داشته باشند بنابراین طرح اتقان و تقارب آرا در دستور کار قوه قضاییه است به این سبب که می‌تواند در حد اعلاء موجب اقناع افکار عمومی شود.
 
 
 
وی از مشکلات اقتصادی کشور یاد کرد و ادامه داد: یک گام برای توانمند شدن در این مسیر و رفع مشکلات اقتصادی کشور توسط دادگستری، راه‌اندازی دادگاه‌های تجاری و تفسیر‌های تجاری برای دعاوی اقتصادی است.
 
 
 
معاون منابع انسانی دادگستری استان یزد اظهار داشت: با توجه به شرایط موجود، عموم مردم تصور می‌کنند کوتاهی وکلا ضعف دستگاه قضائی است، بنابراین باید شرایط به نحوی تغییر کند و کانون وکلا از انحصار طلبی خارج شود تا قوه قضائیه نگاه نظارتی فرعی به مسائل داشته باشد.
 
 
منبع:خبرگزاری صداوسیما
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/1365 sec