شناسه خبر: 117043 منتشر شده در مورخ: 1399/07/21 ساعت: 09:21 گروه: ورزشی
رئیس هیات شنا، شیرجه و واترپلو استان یزد با اشاره به اختصاص استخری در این استان برای استعدادیابی و پایه‌سازی در این رشته ورزشی از سالها پیش، از موفقیت استان در این رابطه خبر داد و جایگاه امروز واترپلوی استان در کشور را حاصل این اقدامات خواند.

به گزارش یزدی نیوز«سید مصطفی سجادی» در رابطه با دستورالعمل اخیر فدراسیون شنا مبنی بر در اختیار گذاشتن یک استخر اختصاصی به هیات‌های شنا استانی به منظور پیشبرد برنامه استعدادیابی، اظهار کرد: واگذاری استخر به هیات‌های استانی برای مساعدت جهت پیشبرد استعدادیابی و کار قهرمانی در این رشته پایه و پر مدال از چند سال پیش در دستور وزارت ورزش و جوانان و فدارسیون شنا قرار داشته و بر همین اساس نیز با مساعدت اداره کل ورزش و جوانان استان یزد، استخر ۲۲ بهمن از دو سال پیش در اختیار هیات استان قرار گرفته و گام بزرگی در این حوزه گشوده شده است.

 
وی خاطرنشان کرد: این اقدام طبق قیمت پایه کارشناسی از سوی اداره کل وررزش و جوانان استان و با توجه به این که استخر مذکور نیازمند مرمت بود، در چهارچوب قوانین و مقررات صادره انجام شد و هیات نیز در طی این مدت نه تنها استعدادیابی قوی در این رشته ورزشی داشته بلکه با تجهیز این استخر، زیرساخت‌ خوبی برای این ورزش در استان مهیا شده است.
 
سجادی با اشاره به برنامه‌های موفق استعدادیابی هیات شنا استان یزد از سال‌ها پیش با مساعدت باشگاه فرهنگی ورزشی پیشگامان، جایگاه برتری واترپلوی یزد طی سال‌های ۹۷ و ۹۸ و پس از ۲۰ سال وقفه فعالیت حرفه‌ای استان در این رشته را حاصل این اقدامات خواند.
 
به گفته وی، هرچند فعالیت حرفه‌ای در رشته شنا نیازمند امکانات خاصی است ولی در بخش واترپلو با استعدادیابی و پایه‌سازی صورت گرفته، در تمام رده‌های سنی از ظرفیت‌هایی بومی خوبی در استان برخودار هستیم و هم اکنون یزد در لیگ برتر واترپلوی کشور صاحب جایگاه است.
 
این مسئول به تعطیلی ۹ ماهه استخرهای شنای استان به دلیل شیوع کرونا اشاره و تصریح کرد: هرچند در جریان شیوع این بیماری منحوس همه حوزه‌ها از جمله بخش ورزش بسیار متضرر شد ولی در بین رشته‌های ورزشی، رشته‌ی شنا، شیرجه و واترپلو با توجه به از دست دادن فرصت مغتنم تابستان امسال، متضررترین رشته بوده است.
 
سجادی در پایان با اشاره به وجود استخرهای متعدد در استان، یادآور شد: خوشبختانه در حال حاضر تمام شهرستان‌های استان حداقل از یک استخر سرپوشیده برخوردار است و استان یزد با ۱۵ استخر سرپوشیده به لحاظ سرانه وضعیت نسبتاً بهتری از سرانه کشوری دارد.
 
 
منبع:ایسنا یزد
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/1318 sec