شناسه خبر: 117030 منتشر شده در مورخ: 1399/07/20 ساعت: 12:14 گروه: اجتماعی
فرماندار شهرستان خاتم با ارائه گزارشی از وضعیت بحرانی شیوع ویروس کرونا در شهرستان خاتم از اجرای محدودیت‌های کرونایی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش یزدی نیوزجواد میربهبودی  در بررسی اپیدمیولوژی بیماران مثبت قطعی مبتلا به ویروس کرونا اظهار داشت: در شهرستان خاتم دلایل بیماری اغلب به دورهمی‌های خانوادگی و فامیلی برمی‌گردد که این موضوع و شیوه ابتلا اختلاف چشمگیری با عواملی از جمله تماس شغلی یا مسافرت به عنوان گزینه‌های دیگر دارد.

 
وی گفت: با همکاری و همت بهداشت محیط شهرستان و بسیج دستگاه‌های اجرایی؛ مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، اماکن عمومی، مدارس و سایر واحدها مورد بازرسی قرار گرفت و توصیه، آموزش و آگاه‌سازی برای رعایت دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های بهداشتی انجام شده که 26 واحد و مرکز متخلف توسط گروه‌های بازرسی شناسایی و پلمب شدند.
 
فرماندار شهرستان خاتم با توجه به اینکه 42 درصد از موارد ابتلا در خاتم به دلیل دورهمی‌های خانوادگی و فامیلی و مراسم‌ها بوده است افزود: تمام تجمع‌ها و برنامه‌ها محدود شده و اگر برنامه‌ای با توجه به شرایط ضرورت اجرا داشته باشد باید با اخذ مجوز صورت گرفته و رعایت پروتکل‌های بهداشتی مورد توجه است‌.
 
میربهبودی با اشاره به اینکه گشت‌های مشترکی در شهرستان برای تقویت و تشدید بازرسی‌ها و نظارت بر کلیه اصناف و کارگاه‌ها در حال انجام است تصریح کرد: تقویت امکانات بهداشتی و ضدعفونی در مدارس، نظارت بر دفع بهداشتی پسماند مدارس و توجه به جلوگیری از حضور افراد مشکوک به بیماری در مدارس و محیط‌های شغلی در دستور کار ویژه است.
 
وی ادامه داد: در شهرستان خاتم آمار بیماری کرونا نسبت به مرحله اول 22 برابر شده است، از مردم عزیز شهرستان خواهشمندیم برای قطع زنجیره بیماری رعایت نکات بهداشتی و فاصله اجتماعی را بیش از گذشته برای حفظ سلامت فردی و اجتماعی رعایت کنند.
 
 
فرماندار شهرستان خاتم گفت: بر اساس محدودیت‌های کرونایی در شهرستان برای کنترل بیماری کرونا با توجه به وضعیت حاد و شرایط بحرانی و سیر صعودی این بیماری و بر اجرای آن نظارت جدی داریم.
 
میربهبودی افزود: کلیه آموزش‌های حضوری در مدارس شهرستان به مدت یک هفته تعطیل و آموزش‌ها به صورت غیر حضوری انجام می‌شود.
 
وی ادامه داد: نظارت و بازرسی‌ها تشدید شده و دستگاه‌های اجرایی شهرستان موظفند برای تسهیل کار تیم‌های گشت روزانه همکاری لازم را داشته باشند.
 
فرماندار شهرستان خاتم اظهار داشت: تمامی برنامه‌های ورزشی، فرهنگی، هنری، مذهبی و هر گونه تجمعی به مدت یک هفته تعطیل است و مراکز پذیرایی، رستوران‌ها، کافی شاپ‌ها با نصف ظرفیت فعالیت کنند که در غیر این صورت و عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی پلمب می‌شوند.
 
میربهبودی خاطر نشان کرد: تمامی تفرجگاه‌ها، بوستان‌ها و پارک‌ها تا اطلاع ثانوی تعطیل است و ساعت کاری اصناف به جز تامین‌کنندگان اقلام ضروری تا ساعت 20 تعیین شده است.
 
وی با اشاره به فراهم ساختن شرایط دور کاری از سوی ادارات شهرستان برای کارکنان و فعالیت با یک سوم ظرفیت؛ تصریح کرد: بسیج و شهرداری‌ها همکاری و حمایت‌های لازم را در اجرای برنامه‌های پیشگیرانه با شبکه بهداشت و درمان به عمل آورند.
 
 
منبع:خبرگزاری تسنیم
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/1349 sec