شناسه خبر: 117016 منتشر شده در مورخ: 1399/07/19 ساعت: 09:16 گروه: اجتماعی
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان یزد:

۷۴ درصد رقبات موقوفات یزد در کشتخوان‌ها قرار گرفته است

۷۴ درصد رقبات موقوفات یزد در کشتخوان‌ها قرار گرفته است
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان یزد گفت: در حال حاضر ۷۴ درصد رقبات موقوفات یزد در کشتخوان‌ها قرار گرفته است و اگر برای آنها سند صادر نشود، ملک وقفی گم خواهد شد.

به گزارش یزدی نیوزحجت الاسلام حسین زارع زاده  با اشاره به اینکه اینکه بخش قابل توجهی از موقوفات استان یزد در حوزه کشاورزی است، اظهار داشت: ۷۴ درصد رقبات موقوفات یزد در کشتخوان‌هاست و سندی نیز برای آنها صادر نشده است.

 
وی افزود: اگر هرچه سریع‌تر برای این اراضی، سند وقفی صادر نشود، ملک وقفی در میان کشتخوان‌ها گم خواهد شد.
 
زارع زاده ادامه داد: بسیاری از رقبات اکنون فاقد درآمد هستند یا به تصرف درآمده اند و این امر عمل به نیت واقفان خیراندیش را غیرممکن کرده است.
 
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان یزد عنوان کرد: برخی رقبات کشاورزی نیز به دلیل خشکیدگی منابع آبی، به زمین‌های متروکه تبدیل شده اند و هیچ درآمدزایی ندارند.
 
وی با اظهار تأسف از اینکه در برخی شهرستانهای استان یزد، این اراضی در دفاتر ثبت اسناد خرید و فروش می‌شوند، افزود: برای جلوگیری از این اقدام نیاز به همکاری مسئولان شهرستانها داریم.
 
زارع زاده، سرمایه گذاری و ساخت و ساز در اراضی موقوفه و درآمدزا کردن آنها را بهترین راه برای عمل به نیت واقفان اعلام کرد و گفت: تا زمانی که موقوفات درآمد نداشته باشند، نمی‌توان به نیت واقفان عمل کرد.
 
 طی پنج سال گذشته ۲۶۵ وقف جدید در سامانه جامع موقوفات استان یزد به ثبت رسیده است.
 
 
منبع:خبرگزاری مهر
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/2366 sec