شناسه خبر: 116868 منتشر شده در مورخ: 1399/07/09 ساعت: 14:14 گروه: شهرستان ها
سرپرست شبکه دامپزشکی ابرکوه گفت: طرح واکسیناسیون هاری حیوانات خانگی با هدف پیشگیری از شیوع بیماری‌های مشترک بین انسان و حیوان به صورت رایگان در دامپزشکی ابرکوه انجام می‌شود.

به گزارش یزدی نیوز«سعید امیدسالاری»  اظهار کرد: به مناسبت روز جهانی هاری و پیش رو بودن چهاردهم مهرماه «روز دامپزشکی»، شبکه دامپزشکی ابرکوه اقدام به واکسیناسیون هاری حیوانات همراه و خانگی به صورت کاملاً رایگان به مدت یک ماه در این مرکز می‌کند.

 
وی با بیان این که همه کسانی که از حیوانات خانگی نگهداری می‌کنند از جمله صاحبان حیوانات خانگی و کشاورزان، وظیفه دارند که سلامتی حیوانات تحت مراقبت خود را تأمین کنند، افزود: طرح مذکور از اول مهرماه آغاز و تا 30 مهر به صورت کاملاً رایگان انجام می‌شود.
 
امیدسالاری تصریح کرد: واکسیناسیون به موقع حیوانات خانگی و همراه به منظور جلوگیری از گسترش بیماری‌های مشترک بین انسان و دام و همچنین شیوع بیماری در خود حیوانات ضرورت دارد. همچنین با توجه به رواج نگه‌داری حیوانات خانگی توصیه می‌شود افرادی که حیوانات همراه مانند سگ و گربه برای انجام مباحث درمانی، واکسیناسیون و شناسنامه‌دار کردن این حیوانات به مراکز مجوزدار رجوع کنند.
 
وی با بیان این که امکان سرایت بیماری‌های مشترک بین انسان و دام از طریق حیوانات خانگی زیاد است، خاطرنشان کرد: بیماری هاری به عنوان یکی از خطرناک‌ترین بیماری‌های مشترک بین انسان و دام محسوب می‌شود و از مهم‌ترین نشانه‌های این بیماری علائم غیرعادی در رفتار دام همچون ترشح بزاق، گوشه‌گیری، بی‌رغبتی به غذا، ترس از آب و نور، حملات غیرقابل‌کنترل و در نهایت فلجی و مرگ است.
 
سرپرست شبکه دامپزشکی ابرکوه از شهروندان خواست که با توجه به هزینه‌بر بودن انجام این نوع واکسیناسیون در مراکز خصوصی، جهت انجام رایگان واکسیناسیون هاری به صورت رایگان و مطمئن، به شبکه دامپزشکی شهرستان مراجعه کنند.
 
 
منبع:ایسنا یزد
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/2945 sec