شناسه خبر: 116849 منتشر شده در مورخ: 1399/07/08 ساعت: 13:29 گروه: اجتماعی
رئیس کل دادگستری استان یزد از خانواده به عنوان مقدس‌ترین نهاد اجتماعی یاد کرد و گفت: باید تمام ظرفیت‌های فرهنگی و اجتماعی موجود برای تحکیم این بنیان ارزشمند بسیج شود.

به گزارش یزدی نیوزغلامعلی دهشیری،  در بازدید از معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان یزد با تاکید بر اهمیت رسالت پیشگیری از وقوع جرم اظهار داشت: بند پنجم اصل ۱۵۶ قانون اساسی، پیشگیری از وقوع جرم را بر عهده قوه قضائیه قرار داده و این وظیفه و رسالتی است که باید برای آن برنامه داشت.

 
وی تصریح کرد: موضوع پذیرفته شده در دنیای امروز این است که پیشگیری مقدم بر درمان است لذا باید فعالانه و اثرگذار به موضوعات مختلف اجتماعی و معضلات مبتلابه جامعه ورود کرد و با تکیه بر اقدامات وضعی، انتظامی و فرهنگی و اجتماعی، پیشگیری از وقوع جرم را رقم زد.
 
رئیس کل دادگستری استان یزد با اشاره به مسئله اختلافات خانوادگی و آسیب اجتماعی طلاق عنوان کرد: برای تحکیم بنیان خانواده و استحکام مقدس‌ترین نهاد اجتماعی، باید همه ظرفیت‌های ممکن را بسیج کرد و به خدمت گرفت.
 
دهشیری همچنین با اشاره به برگزاری کارگاه‌های آموزش زوجین در آستانه طلاق در معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم بیان کرد: کارگاه‌هایی که تحت عنوان کارگاه مهر برای زوجین در آستانه طلاق تشکیل می‌شد، بسیار اثرگذار بود که در حال حاضر به علت عدم وجود فضای آموزشی مناسب با رعایت فاصله گذاری اجتماعی تشکیل نمی‌شود.
 
وی، خدمت به مردم را توفیق الهی ذکر کرد و افزود: شکرانه توفیق خدمت به مردم، تکریم مراجعین و حفظ کرامت ارباب رجوع است که باید به آن اهتمام داشت.
 
 
منبع:خبرگزاری مهر
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/1358 sec